jsp

„Mój kapitanie już wieczór”, „Dziewczyna z Portofino”, „Pamiętasz była jesień”, „Już nigdy” – to tylko niektóre utwory, które usłyszała publiczność podczas jubileuszowego koncertu Sławy Przybylskiej.  Niedzielny wieczór 29 maja był pełen liryzmu i wzruszeń.

Na koncert wybitnej międzyrzeczanki zjechali się przyjaciele z Polski i zagranicy, znakomici goście, tacy jak podróżniczka i międzyrzeczanka Elżbieta Dzikowska, przewodnicząca Przyjacielskiego Honorowego Komitetu, która otworzyła wieczór.

Gości witał także burmistrz miasta Zbigniew Kot. Imprezę prowadził Jan Krzyżanowski, mąż i menadżer artystki. Na początku wystąpił zespół Czerwony Tulipan, który wykonał kilkanaście utworów Sławy. Potem publiczność wysłuchała recitalu artystki. W trakcie występu Sława Przybylska została uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”, którą wręczył przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Przemysław Litwiniuk. Z kolei Robert Matejek, przewodniczący Rady Miasta odczytał list gratulacyjny od Prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do jubilatki.

Podczas recitalu Sława Artystka uhonorowała własną autorską nagrodą pn. „IN ARTE LIBERTAS” dwóch wybitnych poetów: Ryszarda Kornackiego z Międzyrzeca Podlaskiego za tom wierszy pt. „Lublin z pamięci i snu oraz Henryka J. Kozaka z Lublina za tom wierszy pt. „Ballada o przemijaniu”.

Uroczystości zakończono odsłonięciem popiersia Sławy Przybylskiej, które znajduje się w holu Miejskiego Ośrodka Kultury. Rzeźbę wykonał Ryszard Kozłowski.