zew

Międzyrzecka młodzież spotkała się z członkami organizacji Związek Ewolucjonistów Wolności, która w latach 1951-1952 prowadziła patriotyczną działalność w okresie terroru stalinowskiego.

13 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Ekonomicznych zostały odsłonięte tablice pamiątkowe, poświęcone działaczom organizacji. Poświęcił je ks. Paweł Madaliński, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła.

- Powiedziano, że byliśmy wielkimi ludźmi, ale ja nigdy nie czułam się wielka, natomiast całe swoje życie starałam się być poczciwym  człowiekiem – powiedziała wzruszona Wanda Krajewska – Hofman, dziękując za przygotowanie uroczystości. Wzięły w nich udział władze samorządowe, w tym między innymi Grzegorz Łubik, zastępca burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego.

Podczas wizyty w ekonomiku Zdzisław Kalenik i Marian Dąbrowski otrzymali tytuł i odznakę Zasłużony dla Międzyrzeca Podlaskiego, które rada miasta przyznała organizacji. Goście obejrzeli też przygotowany przez uczniów  program artystyczny.