n inw

Miasto pozyskało kolejnego inwestora. Firma Vito Polska kupiła działkę w międzyrzeckiej strefie nowoczesnych usług i produkcji  przy ul. Leśnej, gdzie już niebawem wybuduje halę do produkcji okien.

Firma Vito zajmuje się produkcją okien PVC. Działa nie tylko w Polsce, sprzedaje i montuje okna w innych częściach Europy: Belgii, Luxemburgu, Francji, Norwegii czy Szwecji. Jest także dystrybutorem drzwi i bram.

Właściciel firmy w drodze przetargu kupił działkę o powierzchni 1,72 ha za 664 tys. zł. Chce w Międzyrzecu wybudować halę do produkcji okien i na początek stworzyć 10 etatów. Firma zobowiązała się zainwestować 9 mln zł. Już w 2018 roku zamierza uruchomić produkcję. To kolejny sukces władz miasta, po tym jak firma dr Gerard przeniosła swoją siedzibę z Ożarowa Mazowieckiego do Międzyrzeca Podlaskiego.

W strefie nowoczesnych usług i produkcji od 2013 roku miasto sprzedało już 6 działek o łącznej powierzchni 3,12 ha. Pierwsi inwestorzy już prowadzą działalność. Od września ruszy niepubliczne przedszkole, a w trakcje budowy jest dom pogrzebowy. Miasto ma do dyspozycji jeszcze 7 działek o powierzchni 4,93 ha. Na tym terenie także Nadleśnictwo Międzyrzec zamierza wybudować nową siedzibę.