b delegacja

27 sierpnia władze miasta gościły delegację z Ukrainy i Litwy, która przyjechała na dożynki powiatowe do Zalesia.

Przyjechali przedstawiciele partnerskich samorządów powiatu bialskiego: z Rejonu Samborskiego na Ukrainie Vitalii Kimak, przewodniczący Samborskiej rady rejonowej, a także radni: Valeriy Trachi  Taras Struk, a także delegacja z Rejonu Wileńskiego na Litwie: Maria Alioszina – kierownik scentralizowanego wydziału audytu wewnętrznego i Grażyna Gołubowska, główny specjalista Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki.

Gościom towarzyszyli  Janusz Skólimowski, wicestarosta bialski i Marianna Tumiłowicz, szefowa Wydziału Spraw Społecznych w bialskim starostwie. Goście zwiedzili Szkołę Muzyczną, zakład produkcyjny dr Gerard, a także szpital powiatowy. Podczas spotkania u burmistrza Zbigniewa Kota wymienili się samorządowymi doświadczeniami. Historyczny rys Międzyrzeca Podlaskiego przedstawił dr Józef Geresz. Wszyscy członkowie delegacji otrzymali gadżety promocyjne miasta.

Wizytę zakończył spacer po mieście i wypoczynek na Międzyrzeckich Jeziorkach.