kp

To tytuł konkursu plastycznego dla uczniów z klas I-III szkół podstawowych. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Prace wykonane dowolną techniką muszą dotyczyć bezpieczeństwa w ruchu drogowym i bezpiecznej drogi do szkoły.

Laureatów najciekawszych pomysłów wyłoni komisja konkursowa. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Prace można składać do 28 października u dyrektorów szkół.

Konkurs jest jednym z elementów realizowanego przez miasto Międzyrzec Podlaski projektu w partnerstwie z Komisariatem Policji w Międzyrzecu Podlaskim, gminą Drelów i gminą Międzyrzec Podlaski pn. „Poprawa bezpieczeństwa na obszarze działania Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim”.

Współfinansowany jest w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka. Wartość pozyskanej dotacji to 75 tys. zł, gminy dołożyły po 5 tys. zł.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone szkolenia oraz zakupiony sprzęt dla funkcjonariuszy międzyrzeckiego komisariatu. Komisariat Policji wzbogaci się między innymi o defibrylator, fantom, czy zestaw multimedialny do przeprowadzania prezentacji i szkoleń. Ponadto w szkołach zostaną zorganizowane szkolenia w zakresie pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nowością będzie cykl zajęć Bezpieczny rowerzysta łączący wiedzę teoretyczną z praktyczną nauką (jazda po torze przeszkód, test prędkości z użyciem fotoradaru), który zakończony będzie rajdem rowerowym. W ramach projektu zostanie zrealizowany ponadto cykl zajęć Bezpieczny przedszkolak i Ogólnoszkolny Dzień Bezpieczeństwa Publicznego.  Młodzież uczestnicząca w projekcie otrzyma odblaski i kamizelki  z nadrukiem, zaś kobiety z obszaru objętego projektem będą mogły uczestniczyć w kursie samoobrony prowadzonym przez doświadczonych instruktorów, funkcjonariuszy policji.

Liderem projektu jest gmina Międzyrzec Podlaski.

popawionykonkurs plastyczny