konf011216

Już po raz czwarty w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się konferencja poświęcona problemom osób niepełnosprawnych.

Organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na możliwości i perspektywę rozwoju osób sprawnych inaczej we wszystkich możliwych wymiarach. Spotkanie zorganizowano 25 listopada wspólnie ze Stowarzyszeniem „Zrozumieć ich świat” działającym przy SOSW. Zaproszono na nie wielu prelegentów. Ewelina  Dresler, psychoterapeuta z Poradni Zdrowia Psychicznego w Białej Podlaskiej we wzruszający sposób opowiedziała o emocjach rodziców niepełnosprawnych, z kolei  Edyta Foryszewska- Witan, lekarz medycyny rodzinnej, orzecznik ZUS mówiła o etapach procesu edukacji dziecka z zaburzeniami rozwoju. Prelekcje wygłosili również Marta Łukowska- Almaszy, logopeda, dyrektor Ośrodka Terapii i Diagnostyki Dzieci Autystycznych przy Stowarzyszeniu  ,,Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej, a także lekarz Anatol Kierdaszuk, specjalista pediatrii i neurologii dziecięcej z bialskiego szpitala.

Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniewa Kota.