pomoc sm

Międzyrzeccy strażnicy miejscy pomagają uruchamiać samochody kierowcom. Od kilku dni dysponują nowym sprzętem, który służy do odpalania pojazdów z rozładowanymi akumulatorami.

Pomysł zakupu urządzenia rozruchowego wyszedł od samych strażników. Chcieli po prostu pomagać ludziom, tak jak to robią ich koledzy w innych miastach. Dostali zielone światło od burmistrza Zbigniewa Kota i kupili sprzęt za 1 tys. zł. Urządzenie na co dzień jest w radiowozie, dlatego zmotoryzowany patrol w godzinach pracy pomoże odpalić auto pod warunkiem, że nie będzie miał w tym samym czasie pilnej interwencji.

Po pomoc można dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 pod numer alarmowy 986, lub 83 372 62 38.