KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY!

Wspólną recytacją znanego wiersza rozpoczął się festyn z okazji Dnia Flagi RP. Były tańce, zabawy integracyjne i cukrowa wata, a także konkursy z nagrodami. Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkół bawili się z Papą Smerfem i Smerfetką.

DYSKUTOWALI NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

24 kwietnia w międzyrzeckim Urzędzie Gminy odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu. Spotkanie z udziałem władz miasta i gminy Międzyrzec Podlaski oraz mieszkańców zorganizował tutejszy Komisariat Policji.

ZAWADKI I STOŁPNO NAJLEPSZE

Wielkie emocje towarzyszyły tegorocznym ćwiczeniom sportowo-pożarniczym, które odbyły się 23 kwietnia na międzyrzeckim stadionie. W mieście triumfowali druhowie z OSP Zawadki i druhny z OSP Stołpno.

park07

Międzyrzec Podlaski pozyskał ponad 2,2 mln zł na zagospodarowanie zabytkowego parku Potockich przy ul. Lubelskiej. Inwestycja rozpocznie się w drugim kwartale 2017 roku.

W projekcie rewitalizacji, po konsultacjach z konserwatorem zabytków uwzględniono wykonanie stylizowanego oświetlenia alei parkowych, (także doświetlenie budynku pałacu) zagospodarowanie zieleni i budowę nowych ścieżek i alei spacerowych o nawierzchni szutrowej, a także budowę parkingu na istniejącym już utwardzonym terenie. To nie wszystko! Teren wreszcie będzie monitorowany. Część istniejącego budynku magazynowego zostanie zaadoptowana na publiczne toalety. Pojawią się także elementy małej architektury: stylizowane ławki, kosze na śmieci, altany ogrodowe i edukacyjna ścieżka ekologiczna.

Projekt pod nazwą Ochrona i zachowanie zabytkowego parku na terenie Zespołu Pałacowo- Parkowego w Międzyrzecu Podlaskim opiewa na kwotę ponad 2,6 mln zł, z czego miasto pozyskało ponad 2,2 mln dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Władze miasta zabiegają też o fundusze unijne na zagospodarowanie pałacu Potockich.

Więcej w kategorii: Ogłoszenia

herb um