REMONTY MIĘDZYRZECKICH ULIC

Niedawno rozpoczęła się przebudowa ul. Drohickiej. Powstanie tu chodnik i ścieżka rowerowa, a na całej długości ulicy zostanie położona nowa nawierzchnia.

PIŁKARSKIE TALENTY Z LUBELSKIEGO

Po dwóch dniach (5 i 6 kwietnia) emocjonujących rozgrywek poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wzięło udział 1500 zawodników.

RYNEK JAK ZA DAWNYCH LAT

Smakołyki, stroiki, palmy i pisanki można było znaleźć na Międzyrzeckim Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się 2 kwietnia.

ROZBUDOWA SIECI GAZOWEJ

W Miedzyrzecu Podlaskim trwa rozbudowa gazociągu na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Radzyńskiej (ok. 2,5 km). Zasili on jeden z największych zakładów produkcyjnych w mieście dr Gerard przy ul. Radzyńskiej. Taką możliwość będą miały także inne zakłady oraz budynki mieszkalne zlokalizowane w sąsiedztwie. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec lipca tego roku.

DUŻA KASA NA ROZBUDOWĘ WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI

Międzyrzeckie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych pozyskało dofinansowanie na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w południowej części miasta. Wiadomość ucieszy szczególnie mieszkańców ul. Zadwornej, Adamki, Siteńskiej, Kolejowej, Grzybowej, Kościuszki i Zahajkowskiej, bo tu będę prowadzone prace budowlane.

SAMOTNIE PRZEZ JUKON, CZYLI KAMILA KIELAR W MIĘDZYRZECU

17 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu Vito exTrEAM. Tym razem gościem była Kamila Kielar, która opowiedziała o swojej niezwykłej wyprawie rowerem po oblodzonych drogach Kanady.

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE

Międzyrzeccy strażnicy miejscy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta rozdają kamizelki i gadżety odblaskowe. Wszystko po to, abyśmy na drodze byli widoczni, a przez to bezpieczni.

park07

Międzyrzec Podlaski pozyskał ponad 2,2 mln zł na zagospodarowanie zabytkowego parku Potockich przy ul. Lubelskiej. Inwestycja rozpocznie się w drugim kwartale 2017 roku.

W projekcie rewitalizacji, po konsultacjach z konserwatorem zabytków uwzględniono wykonanie stylizowanego oświetlenia alei parkowych, (także doświetlenie budynku pałacu) zagospodarowanie zieleni i budowę nowych ścieżek i alei spacerowych o nawierzchni szutrowej, a także budowę parkingu na istniejącym już utwardzonym terenie. To nie wszystko! Teren wreszcie będzie monitorowany. Część istniejącego budynku magazynowego zostanie zaadoptowana na publiczne toalety. Pojawią się także elementy małej architektury: stylizowane ławki, kosze na śmieci, altany ogrodowe i edukacyjna ścieżka ekologiczna.

Projekt pod nazwą Ochrona i zachowanie zabytkowego parku na terenie Zespołu Pałacowo- Parkowego w Międzyrzecu Podlaskim opiewa na kwotę ponad 2,6 mln zł, z czego miasto pozyskało ponad 2,2 mln dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Władze miasta zabiegają też o fundusze unijne na zagospodarowanie pałacu Potockich.