REMONTY MIĘDZYRZECKICH ULIC

Niedawno rozpoczęła się przebudowa ul. Drohickiej. Powstanie tu chodnik i ścieżka rowerowa, a na całej długości ulicy zostanie położona nowa nawierzchnia.

PIŁKARSKIE TALENTY Z LUBELSKIEGO

Po dwóch dniach (5 i 6 kwietnia) emocjonujących rozgrywek poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wzięło udział 1500 zawodników.

RYNEK JAK ZA DAWNYCH LAT

Smakołyki, stroiki, palmy i pisanki można było znaleźć na Międzyrzeckim Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się 2 kwietnia.

ROZBUDOWA SIECI GAZOWEJ

W Miedzyrzecu Podlaskim trwa rozbudowa gazociągu na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Radzyńskiej (ok. 2,5 km). Zasili on jeden z największych zakładów produkcyjnych w mieście dr Gerard przy ul. Radzyńskiej. Taką możliwość będą miały także inne zakłady oraz budynki mieszkalne zlokalizowane w sąsiedztwie. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec lipca tego roku.

DUŻA KASA NA ROZBUDOWĘ WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI

Międzyrzeckie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych pozyskało dofinansowanie na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w południowej części miasta. Wiadomość ucieszy szczególnie mieszkańców ul. Zadwornej, Adamki, Siteńskiej, Kolejowej, Grzybowej, Kościuszki i Zahajkowskiej, bo tu będę prowadzone prace budowlane.

SAMOTNIE PRZEZ JUKON, CZYLI KAMILA KIELAR W MIĘDZYRZECU

17 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu Vito exTrEAM. Tym razem gościem była Kamila Kielar, która opowiedziała o swojej niezwykłej wyprawie rowerem po oblodzonych drogach Kanady.

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE

Międzyrzeccy strażnicy miejscy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta rozdają kamizelki i gadżety odblaskowe. Wszystko po to, abyśmy na drodze byli widoczni, a przez to bezpieczni.

pk str

Korzystający z parkingów na placu Jana Pawła II i ul. Staromiejskiej nie muszą liczyć groszy, bo za postój można już płacić kartą. Od wczoraj trzeba wpisywać nr rejestracyjny pojazdu, najlepiej przed rozpoczęciem transakcji.

Opłaty pobierane są tylko w dni robocze (poniedziałek- piątek) w godz. 8.00-16.00. W dni świąteczne (ustawowo wolne od pracy) postój jest bezpłatny. Parkomaty znajdują się w dostępnych miejscach: przy sklepach Witaminka, Oleńka, obok telebimu i przy ul. Staromiejskiej. Ich obsługa nie jest skomplikowana, ponadto na każdym urządzeniu znajduje się instrukcja. Ważne, aby przed płatnością wpisać numer rejestracyjny auta! Należności parkingowe trzeba uiszczać z góry, a dowód wpłaty włożyć za przednią szybę auta. Brak biletu parkingowego skutkuje dodatkową opłatą w wysokości 50 zł.

Uwaga! Osoby niepełnosprawne, posiadające ważne karty parkingowe nie muszą płacić za postój, ale tylko w miejscach do tego wyznaczonych.