REMONTY MIĘDZYRZECKICH ULIC

Niedawno rozpoczęła się przebudowa ul. Drohickiej. Powstanie tu chodnik i ścieżka rowerowa, a na całej długości ulicy zostanie położona nowa nawierzchnia.

PIŁKARSKIE TALENTY Z LUBELSKIEGO

Po dwóch dniach (5 i 6 kwietnia) emocjonujących rozgrywek poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wzięło udział 1500 zawodników.

RYNEK JAK ZA DAWNYCH LAT

Smakołyki, stroiki, palmy i pisanki można było znaleźć na Międzyrzeckim Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się 2 kwietnia.

ROZBUDOWA SIECI GAZOWEJ

W Miedzyrzecu Podlaskim trwa rozbudowa gazociągu na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Radzyńskiej (ok. 2,5 km). Zasili on jeden z największych zakładów produkcyjnych w mieście dr Gerard przy ul. Radzyńskiej. Taką możliwość będą miały także inne zakłady oraz budynki mieszkalne zlokalizowane w sąsiedztwie. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec lipca tego roku.

DUŻA KASA NA ROZBUDOWĘ WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI

Międzyrzeckie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych pozyskało dofinansowanie na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w południowej części miasta. Wiadomość ucieszy szczególnie mieszkańców ul. Zadwornej, Adamki, Siteńskiej, Kolejowej, Grzybowej, Kościuszki i Zahajkowskiej, bo tu będę prowadzone prace budowlane.

SAMOTNIE PRZEZ JUKON, CZYLI KAMILA KIELAR W MIĘDZYRZECU

17 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu Vito exTrEAM. Tym razem gościem była Kamila Kielar, która opowiedziała o swojej niezwykłej wyprawie rowerem po oblodzonych drogach Kanady.

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE

Międzyrzeccy strażnicy miejscy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta rozdają kamizelki i gadżety odblaskowe. Wszystko po to, abyśmy na drodze byli widoczni, a przez to bezpieczni.

rz130217

Aż 9,5 mln zł miasto wyda w tym roku na inwestycje. Niektóre z nich zostały zgłoszone przez mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego podczas spotkań z burmistrzem Zbigniewem Kotem.

6,5 mln zł. Będzie kosztował montaż małych instalacji odnawialnych źródeł energii. Zostaną one zamontowane w 400 gospodarstwach domowych. 2,2 mln zł. pochłoną prace rewitalizacyjne w parku Potockich, który odzyska blask z dawnych lat. Powstaną m.in. nowe kompozycje zieleni oraz oświetlone aleje spacerowe.

Znacząco poprawi się stan dróg. Nowy chodnik wraz z oświetleniem pojawi się pomiędzy ulicą Staromiejską a ul. Zarówie. Kompleksowej modernizacji zostanie poddana ulica Drohicka. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Jej koszt to ponad 2 mln zł, z czego połowa zostanie sfinansowana z budżetu miasta i powiatu bialskiego.

Wyremontowane zostaną także ulice: Warszawska, Wita Stwosza, Słoneczna, Lipowa, a także chodniki przy ul. Pleszczyńskiego i w osiedlach wielorodzinnych Zarówie i Warszawska. Przy ul. Jelnickiej wybudowane zostaną garaże. Rozpocznie się też budowa kanalizacji deszczowych w ulicach: Pułaskiego, Pszennej i Adamki (kontynuacja) oraz kanalizacji sanitarnych w ulicach: Kościuszki, Kolejowej, a także bocznych od ulic Zadworna i Adamki.Pojawi się oświetlenie w ul. Krysińskiego, a przy ulicy Nadbrzeżnej nowoczesny plac zabaw dla dzieci.

Powstaną również projekty oświetlenia placu Dworcowego, ul. Tuliłowskiej i parkingu przy ul. Łukowskiej, a także chodników przy ulicach: Topolowa, Górna, Piłsudskiego i Tuliłowska (ścieżka rowerowa). Ulice: Pszenna, Akacjowa, plac Dworcowy i Modrzewiowa doczekają się projektów budowlanych przebudowy. Po raz pierwszy w historii miasta pojawi się budżet obywatelski w wysokości 100 tys. zł oraz dotacje dla Zarządów Ogrodów Działkowych – po 10 tys. zł i Młodzieżowej Rady Miasta – do 20 tys. zł.

Wielkość kwot przeznaczonych na inwestycje może znacząco wzrosnąć, gdyż na rozstrzygnięcia czekają wnioski o dofinansowanie ze środków unijnych na termomodernizację basenu, budowę warsztatów terapii zajęciowej, prac konserwatorskich w pałacu Potockich oraz modernizację kina Sława. Samorząd zabiega także o dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki planowanej kompleksowej modernizacji krytej pływalni. Wszystkie zaplanowane działania są realizacją zamierzeń zrównoważonego rozwoju naszego miasta.