REMONTY MIĘDZYRZECKICH ULIC

Niedawno rozpoczęła się przebudowa ul. Drohickiej. Powstanie tu chodnik i ścieżka rowerowa, a na całej długości ulicy zostanie położona nowa nawierzchnia.

PIŁKARSKIE TALENTY Z LUBELSKIEGO

Po dwóch dniach (5 i 6 kwietnia) emocjonujących rozgrywek poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wzięło udział 1500 zawodników.

RYNEK JAK ZA DAWNYCH LAT

Smakołyki, stroiki, palmy i pisanki można było znaleźć na Międzyrzeckim Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się 2 kwietnia.

ROZBUDOWA SIECI GAZOWEJ

W Miedzyrzecu Podlaskim trwa rozbudowa gazociągu na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Radzyńskiej (ok. 2,5 km). Zasili on jeden z największych zakładów produkcyjnych w mieście dr Gerard przy ul. Radzyńskiej. Taką możliwość będą miały także inne zakłady oraz budynki mieszkalne zlokalizowane w sąsiedztwie. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec lipca tego roku.

DUŻA KASA NA ROZBUDOWĘ WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI

Międzyrzeckie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych pozyskało dofinansowanie na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w południowej części miasta. Wiadomość ucieszy szczególnie mieszkańców ul. Zadwornej, Adamki, Siteńskiej, Kolejowej, Grzybowej, Kościuszki i Zahajkowskiej, bo tu będę prowadzone prace budowlane.

SAMOTNIE PRZEZ JUKON, CZYLI KAMILA KIELAR W MIĘDZYRZECU

17 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu Vito exTrEAM. Tym razem gościem była Kamila Kielar, która opowiedziała o swojej niezwykłej wyprawie rowerem po oblodzonych drogach Kanady.

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE

Międzyrzeccy strażnicy miejscy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta rozdają kamizelki i gadżety odblaskowe. Wszystko po to, abyśmy na drodze byli widoczni, a przez to bezpieczni.

sap m

24 lutego w kinie „Sława” odbyło się kolejne już, spotkanie podróżnicze z cyklu Vito exTrEAM. Tym razem gościliśmy podróżnika Stefana Czernieckiego, który w fascynujący sposób opowiadał o swojej wyprawie w niebezpieczne rejony w stanie Amazonas na południu Wenezueli.

Nasz gość z łatwością przyciągnął uwagę młodych słuchaczy. W barwny sposób opisywał krajobrazy Wenezueli, jej stolicy Caracas, egzotycznych zwierząt (m.in. tarantuli, anakondy) oraz zdefiniował pojęcie „dżungli”. Jego opowieści wzbogacały ciekawe zdjęcia i oddająca klimat tamtych stron muzyka. Stefan wytłumaczył uczniom, że geografia to bardzo ważna i potrzebna dziedzina wiedzy, którą warto poznawać.

Podróżnik z zapałem i humorem opowiadał o swoich spotkaniach z Indianami oraz o przygodach (niejednokrotnie dramatycznych, ale i zabawnych), których doświadczył, podróżując po Wenezueli. Ciekawą historią była opowieść o negocjacjach Czernieckiego z przewodnikiem, aby ten poprowadził go i jego towarzysza na szczyt tepui. Tubylec nie chciał tego zrobić, twierdząc, że już tam był, a góry lepiej wyglądają z dołu. Nie chciał oferowanych przez podróżników pieniędzy, bo w dżungli nie mają  one żadnej wartości. Okazało się, że magiczną moc mają kalosze Stefana. Podróżnik przedstawił je jako niezwykły i trudno dostępny produkt (warty mieszkania w Polsce). Przewodnik dał się wreszcie przekonać i wprowadził chłopaków na szczyt w zamian za kalosze. Na koniec spotkania podróżnik rozdawał autografy, chętnie też pozował do wspólnych zdjęć z młodzieżą.

Stefan Czerniecki jest dziennikarzem, kartografem, autorem książek: "Dalej od Buenos", "Cisza", "Po drugiej stronie", "Czekając na Duida", a także programów telewizyjnych "Za siódmą górą", tekstów publikowanych między innymi przez "National Geographic-Traveler".