REMONTY MIĘDZYRZECKICH ULIC

Niedawno rozpoczęła się przebudowa ul. Drohickiej. Powstanie tu chodnik i ścieżka rowerowa, a na całej długości ulicy zostanie położona nowa nawierzchnia.

PIŁKARSKIE TALENTY Z LUBELSKIEGO

Po dwóch dniach (5 i 6 kwietnia) emocjonujących rozgrywek poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wzięło udział 1500 zawodników.

RYNEK JAK ZA DAWNYCH LAT

Smakołyki, stroiki, palmy i pisanki można było znaleźć na Międzyrzeckim Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się 2 kwietnia.

ROZBUDOWA SIECI GAZOWEJ

W Miedzyrzecu Podlaskim trwa rozbudowa gazociągu na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Radzyńskiej (ok. 2,5 km). Zasili on jeden z największych zakładów produkcyjnych w mieście dr Gerard przy ul. Radzyńskiej. Taką możliwość będą miały także inne zakłady oraz budynki mieszkalne zlokalizowane w sąsiedztwie. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec lipca tego roku.

DUŻA KASA NA ROZBUDOWĘ WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI

Międzyrzeckie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych pozyskało dofinansowanie na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w południowej części miasta. Wiadomość ucieszy szczególnie mieszkańców ul. Zadwornej, Adamki, Siteńskiej, Kolejowej, Grzybowej, Kościuszki i Zahajkowskiej, bo tu będę prowadzone prace budowlane.

SAMOTNIE PRZEZ JUKON, CZYLI KAMILA KIELAR W MIĘDZYRZECU

17 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu Vito exTrEAM. Tym razem gościem była Kamila Kielar, która opowiedziała o swojej niezwykłej wyprawie rowerem po oblodzonych drogach Kanady.

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE

Międzyrzeccy strażnicy miejscy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta rozdają kamizelki i gadżety odblaskowe. Wszystko po to, abyśmy na drodze byli widoczni, a przez to bezpieczni.

Vito exTrEAM

Podróżniczka mówiła o swojej podróży i doświadczeniach, które przeżyła w mrozach amerykańskiej północy. Podczas tej samotnej kilkumiesięcznej wyprawy nie obyło się bez niespodzianek, nagłych zmian planu, ale też niezwykłych spotkań. Kamila jadąc słynną drogą na północ bawiła się w liczenie uciekających na południe kamperów – na Alasce zbliżała się zima. Spotkała wtedy pewnego rowerzystę, Hiszpana, który także udawał się na południe. Na wieść o tym, że Kamila jedzie na północ na kilka zimowych miesięcy, powiedział krótko: „Jesteś szurnięta!”.

Kamila opowiadała o spotkaniach z dzikimi zwierzętami, o niełatwych zmaganiach z arktycznym mrozem i wiatrem, o życiu traperów, których poznała. Słuchało się jej z zapartym tchem. Podczas wyprawy uczestniczyła w ceremonii uwalniania Bielików na Alasce. Działa tam organizacja, zajmująca się opieką nad ptakami, które z różnych powodów nie są zdolne do samodzielnego funkcjonowania. Raz do roku są uwalniane. By wypuścić Bielika na wolność należy najpierw wykupić takie prawo w drodze licytacji, a to może kosztować nawet 300 dolarów. Mimo to chętnych jednak nie brakuje.

Na koniec spotkania Kamila zaprezentowała niezwykły pokaz zdjęć, na których uwieczniła spektakularne zjawiska atmosferyczne, takie jak zorza polarna i parhelion (słońce poboczne).

Kamila Kielar – podróżniczka, która kroki i myśli kieruje najczęściej w tereny zimne i niezamieszkane. Specjalistka od tundry, outdooru i bushcraftu. Rowerzystka, przyrodnik, zawodowo prowadzi wyprawy jako przewodnik, z wykształcenia i z uporu dziennikarka.