REMONTY MIĘDZYRZECKICH ULIC

Niedawno rozpoczęła się przebudowa ul. Drohickiej. Powstanie tu chodnik i ścieżka rowerowa, a na całej długości ulicy zostanie położona nowa nawierzchnia.

PIŁKARSKIE TALENTY Z LUBELSKIEGO

Po dwóch dniach (5 i 6 kwietnia) emocjonujących rozgrywek poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wzięło udział 1500 zawodników.

RYNEK JAK ZA DAWNYCH LAT

Smakołyki, stroiki, palmy i pisanki można było znaleźć na Międzyrzeckim Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się 2 kwietnia.

ROZBUDOWA SIECI GAZOWEJ

W Miedzyrzecu Podlaskim trwa rozbudowa gazociągu na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Radzyńskiej (ok. 2,5 km). Zasili on jeden z największych zakładów produkcyjnych w mieście dr Gerard przy ul. Radzyńskiej. Taką możliwość będą miały także inne zakłady oraz budynki mieszkalne zlokalizowane w sąsiedztwie. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec lipca tego roku.

DUŻA KASA NA ROZBUDOWĘ WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI

Międzyrzeckie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych pozyskało dofinansowanie na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w południowej części miasta. Wiadomość ucieszy szczególnie mieszkańców ul. Zadwornej, Adamki, Siteńskiej, Kolejowej, Grzybowej, Kościuszki i Zahajkowskiej, bo tu będę prowadzone prace budowlane.

SAMOTNIE PRZEZ JUKON, CZYLI KAMILA KIELAR W MIĘDZYRZECU

17 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu Vito exTrEAM. Tym razem gościem była Kamila Kielar, która opowiedziała o swojej niezwykłej wyprawie rowerem po oblodzonych drogach Kanady.

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE

Międzyrzeccy strażnicy miejscy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta rozdają kamizelki i gadżety odblaskowe. Wszystko po to, abyśmy na drodze byli widoczni, a przez to bezpieczni.

puk230317

To będzie kolejna, duża Inwestycja, która rozpocznie się jeszcze w tym roku. W wyniku jej realizacji długość sieci wodociągowej wzrośnie o 4816 metrów bieżących (powstanie 215 przyłączy), a sieci kanalizacji sanitarnej o 8146 mb. W ramach projektu powstanie 8 przepompowni ścieków, a na budynku Stacji Uzdatniania Wody i Oczyszczalni Ścieków zostaną zamontowane instalacje fotowoltaiczne. W planach jest także zakup wyposażenia niezbędnego do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, w tym także dwóch specjalistycznych pojazdów.

Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej miasta, ale też ochrona środowiska i co istotne, poprawa warunków bytowych mieszkańców.

PUK z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzyma ponad 3, 5 mln złotych netto dotacji, tj. 85 proc. wartości kosztów kwalifikowanych projektu, realizowanego z  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.  Wartość projektu to ponad 4 mln zł netto.

Prace będą prowadzone w tym i przyszłym roku.