0
0
s2smodern

maraton 02 08 17

29 i 30 lipca na terenie Międzyrzeckich Jeziorek odbywała się kolejna edycja Ogólnopolskiego Maratonu Wędkarskiego, którego organizatorem było Międzyrzeckie Towarzystwo Wędkarskie Żwirek. W zawodach wystartowało 37 trzyosobowych drużyn z przeróżnych zakątków Polski. Wędkarze złowili w sumie blisko 717 kg ryb.

Zawodnicy przez 24 godziny łowili ryby na międzyrzeckim zbiorniku. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Koło Miasta Rawa Mazowiecka, drużyna złowiła w sumie ponad 56 kg ryb. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Złota Rybka z Łosic (ponad 52 kg), a trzecie miejsce zdobyło Koło „Rawka” z Rawy Mazowieckiej (48,5 kg). Międzyrzecki team MTW Żwirek 1 uplasował się na 8 pozycji. Nagrody otrzymali również zwycięzcy w kategorii indywidualnej za największa złowioną rybę, a także największą rybę drapieżną. Wśród wszystkich zawodników rozlosowano  nagrodę burmistrza – łódkę. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Sławomira Żuczkowskiego z Białej Podlaskiej.

Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot.