SZALONY BIEG DLA SPRAGNIONYCH WRAŻEŃ

Pięć kilometrów najeżonych przeszkodami mieli do pokonania uczestnicy II edycji Ekstremalnego Biegu Międzyrzeckich Jeziorek, który odbył się 26 sierpnia. Wystartowało w nim 53 zawodników.

mm15.0317

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim zwyciężyli w konkursie matematycznym „KRASZ-MISTRZOWIE MATEMATYKI”, orgaznizowanym przez I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Karolina Borkowska i Rafał Stepulak bezbłędnie rozwiązali wszystkie zadania.

Uczniowie zwyciężyli w eliminacjach szkolnych i 27 lutego reprezentowali międzyrzeckie gimnazjum w etapie finałowym. Wzięło w nim udział 10 dwuosobowych zespołów, m.in. z Białej Podlaskiej, Terespola, Jelnicy i Rogoźnicy. Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu 6 zadań zamkniętych. W drugiej części drużyny rozwiązywały pięć zadań otwartych o zróżnicowanym stopniu trudności. Uczniowie „jedynki” zajęli I miejsce, nie popełniając żadnego błędu. W dowód uznania otrzymali puchar dyrektora I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej oraz dyplomy, książki i drobne upominki. Dyrektor szkoły pogratulował młodzieży ogromnej wiedzy z „królowej nauk”.

Karolina Borkowska i Rafał Stepulak są także laureatami ogólnopolskiego konkursu OLIMPUS z fizyki, zaś Karolina jest finalistką konkursów przedmiotowych z fizyki i języka polskiego.