Strona główna
SZALONY BIEG DLA SPRAGNIONYCH WRAŻEŃ

SZALONY BIEG DLA SPRAGNIONYCH WRAŻEŃ


Pięć kilometrów najeżonych przeszkodami mieli do pokonania uczestnicy II edycji Ekstremalnego Biegu Międzyrzeckich Jeziorek, który odbył się 26 sierpnia. Wystartowało w nim 53 zawodników.


Więcej informacji

POBIEGLI ULICAMI MIASTA

POBIEGLI ULICAMI MIASTA


Za nami druga edycja Ulicznej Międzyrzeckiej Dychy. W biegu wystartowało 150 osób w wieku od 2 do 78 lat.Wśród konkurencji znalazły się biegi dla dzieci, marsz nordic walking, bieg na rolkach oraz bieg główny na 10 km. Nie było łatwo, upał dawał się we znaki, ale nie zniechęcił uczestników, którzy mimo zmęczenia zadowoleni wbiegali na metę.


Więcej informacji

POWSTANIE NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA

POWSTANIE NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA


Już we wrześniu rozpocznie się budowa kolejnej ścieżki rowerowej w Międzyrzecu Podlaskim. Dzięki temu miłośnicy dwóch kółek zyskają dogodny dojazd do ul. Rudnickiej.


Więcej informacji

GRUNTOWNY REMONT NA 20-LECIE BASENU

GRUNTOWNY REMONT NA 20-LECIE BASENU


Międzyrzecka Kryta Pływalnia „Oceanik” wkrótce będzie jak nowa. Miasto pozyskało 342 tys. zł na remont hali basenowej i jej zaplecza.


Więcej informacji

0
0
0
s2smodern

mm15.0317

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim zwyciężyli w konkursie matematycznym „KRASZ-MISTRZOWIE MATEMATYKI”, orgaznizowanym przez I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Karolina Borkowska i Rafał Stepulak bezbłędnie rozwiązali wszystkie zadania.

Uczniowie zwyciężyli w eliminacjach szkolnych i 27 lutego reprezentowali międzyrzeckie gimnazjum w etapie finałowym. Wzięło w nim udział 10 dwuosobowych zespołów, m.in. z Białej Podlaskiej, Terespola, Jelnicy i Rogoźnicy. Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu 6 zadań zamkniętych. W drugiej części drużyny rozwiązywały pięć zadań otwartych o zróżnicowanym stopniu trudności. Uczniowie „jedynki” zajęli I miejsce, nie popełniając żadnego błędu. W dowód uznania otrzymali puchar dyrektora I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej oraz dyplomy, książki i drobne upominki. Dyrektor szkoły pogratulował młodzieży ogromnej wiedzy z „królowej nauk”.

Karolina Borkowska i Rafał Stepulak są także laureatami ogólnopolskiego konkursu OLIMPUS z fizyki, zaś Karolina jest finalistką konkursów przedmiotowych z fizyki i języka polskiego.

app2

Inwestycje zrealizowane przy udziale funduszy zewnętrznych

zriwm

Miasta partnerskie

mp