Slide item 5 .

puk230317

Międzyrzeckie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych pozyskało dofinansowanie na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w południowej części miasta. Wiadomość ucieszy szczególnie mieszkańców ul. Zadwornej, Adamki, Siteńskiej, Kolejowej, Grzybowej, Kościuszki i Zahajkowskiej, bo tu będę prowadzone prace budowlane.

To będzie kolejna, duża Inwestycja, która rozpocznie się jeszcze w tym roku. W wyniku jej realizacji długość sieci wodociągowej wzrośnie o 4816 metrów bieżących (powstanie 215 przyłączy), a sieci kanalizacji sanitarnej o 8146 mb. W ramach projektu powstanie 8 przepompowni ścieków, a na budynku Stacji Uzdatniania Wody i Oczyszczalni Ścieków zostaną zamontowane instalacje fotowoltaiczne. W planach jest także zakup wyposażenia niezbędnego do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, w tym także dwóch specjalistycznych pojazdów.

Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej miasta, ale też ochrona środowiska i co istotne, poprawa warunków bytowych mieszkańców.

PUK z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzyma ponad 3, 5 mln złotych netto dotacji, tj. 85 proc. wartości kosztów kwalifikowanych projektu, realizowanego z  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.  Wartość projektu to ponad 4 mln zł netto.

Prace będą prowadzone w tym i przyszłym roku.