Strona główna
SZALONY BIEG DLA SPRAGNIONYCH WRAŻEŃ

SZALONY BIEG DLA SPRAGNIONYCH WRAŻEŃ


Pięć kilometrów najeżonych przeszkodami mieli do pokonania uczestnicy II edycji Ekstremalnego Biegu Międzyrzeckich Jeziorek, który odbył się 26 sierpnia. Wystartowało w nim 53 zawodników.


Więcej informacji

POBIEGLI ULICAMI MIASTA

POBIEGLI ULICAMI MIASTA


Za nami druga edycja Ulicznej Międzyrzeckiej Dychy. W biegu wystartowało 150 osób w wieku od 2 do 78 lat.Wśród konkurencji znalazły się biegi dla dzieci, marsz nordic walking, bieg na rolkach oraz bieg główny na 10 km. Nie było łatwo, upał dawał się we znaki, ale nie zniechęcił uczestników, którzy mimo zmęczenia zadowoleni wbiegali na metę.


Więcej informacji

POWSTANIE NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA

POWSTANIE NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA


Już we wrześniu rozpocznie się budowa kolejnej ścieżki rowerowej w Międzyrzecu Podlaskim. Dzięki temu miłośnicy dwóch kółek zyskają dogodny dojazd do ul. Rudnickiej.


Więcej informacji

GRUNTOWNY REMONT NA 20-LECIE BASENU

GRUNTOWNY REMONT NA 20-LECIE BASENU


Międzyrzecka Kryta Pływalnia „Oceanik” wkrótce będzie jak nowa. Miasto pozyskało 342 tys. zł na remont hali basenowej i jej zaplecza.


Więcej informacji

 asdasdafsagsdgsdgsdg

Niedawno ukazało się drugie wydanie „Tryptyku Podlaskiego” autorstwa Jana Kołkowicza. Książkę wydało Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim, nawiązując do ustanowionego przez powiat bialski Roku Żołnierzy Wyklętych.

 

Publikacja będzie także lekturą obowiązkową dla uczestników jesiennego konkursu „Międzyrzec – historia – dzień dzisiejszy", poświęconego właśnie Żołnierzom Wyklętym.

Książka dotyczy działalności żołnierzy spod znaku WiN w 1946 roku. Kołkowicz przez wiele lat rozmawiał z uczestnikami licznych działań i akcji żołnierskich w okolicach Międzyrzeca i spisywał ich wspomnienia. Jak zauważa autor przedmowy Ryszard Turyk, autor zrobił to w sposób barwny i plastyczny sposób, nie przysłaniając przy tym faktów, które miały miejsce w owym czasie.

Obecne wydanie „Tryptyku Podlaskiego” jest uzupełnione o krótką relację z przebiegu uroczystości podczas odsłonięcia muralu 13 września 2015 r. oraz o biogramy trzech żołnierzy podziemia niepodległościowego spod znaku WiN: porucznika Franciszka Michaluka ps. „Polny”, sierżanta Stanisława Miszczuka ps. „Kłos” oraz porucznika Tadeusza Marczuka ps. „Kurzawa”.  Książkę można kupić w Księgarni „AZ” (ul. Lubelska)  oraz w siedzibie TPN w Miejskim Ośrodku Kultury.

Jan Kołkowicz był dziennikarzem, publicystą i prozaikiem, autorem cyklu „Zamachowcy”, o szlaku bojowym Pegaza, późniejszego „Parasola”, „Za czerwonym parasolem” – o walce i zmaganiach z NKWD i Armią Czerwoną, a także „Na szlaku WiN”. Był też organizatorem budowy pomników WiN w Kiełbaskach, Brzozowicy i Wygodzie oraz Wólce Konopnej. Zmarł 29 czerwca 2007 roku. „Tryptyk Podlaski” jest jego pośmiertnym dziełem. 

app2

Inwestycje zrealizowane przy udziale funduszy zewnętrznych

zriwm

Miasta partnerskie

mp