Międzyrzeckie Igrzyska Młodzieżowe

 

W Międzyrzecu Podlaskim stawiamy na rozwój młodych ludzi we wszystkich sferach życia. Rozumiemy Was lepiej niż ktokolwiek inny, ponieważ w naszym mieście mieszka więcej młodych ludzi niż przeciętnie. Chcemy wykorzystać Wasz potencjał oraz naszą ciągle rozwijaną bazę sportową i kulturalną. Chcemy podnosić sprawność fizyczną dzieci i młodzieży, walczyć z otyłością i zachęcić Was do udziału w zdrowej rywalizacji. Siła sportu nie jest jedyną ważną wartością, którą się kierujemy. Pragniemy również połączyć sport z nauką i kulturą, gdyż wiemy jak na tym etapie życia ważna jest szeroko rozumiana edukacja. 

  

Dlatego tworzymy dla Was Międzyrzeckie Igrzyska Młodzieżowe.

 

 

 

Międzyrzec Podlaski chce stać się dla Was – młodych ludzi – miejscem gdzie będziecie mogli się w pełni realizować. Chcemy abyście nas odwiedzali z racji ciekawych wydarzeń o charakterze sportowo-kulturalnym i mieli możliwość współtworzenia i uczestnictwa w wielu nietypowych inicjatywach, które wspólnie będziemy realizować. Wykorzystując Waszą kreatywność, inspiracje i twórczość, chcemy być miejscem, którego charakter i niezwykłą atmosferę tworzą mieszkańcy i przyjaciele miasta. Miejscem współzawodnictwa młodzieży na różnych polach – sportu, nauki i sztuki.

 

 

Międzyrzec Podlaski przygotowuje dla Was szeroką i ciekawą ofertę całorocznych wydarzeń, w tym cyklicznych o charakterze sportowym (olimpiady, zawody, wyścigi), a także kulturalno-edukacyjnym (konkursy, turnieje, plebiscyty, festiwale). Chcąc wybrać najciekawszą konstrukcję Igrzysk, poniżej przedstawiamy dwa  pomysły na ich realizację:

1. Jedno duże, kilkudniowe wydarzenie pod nazwą Międzyrzeckie Igrzyska Młodzieżowe, odbywające się zawsze w tym samym czasie i w tym samym miejscu. Impreza charakteryzowałaby się rozmachem, wyjątkowością i niezwykłością oraz objęłaby wszystkie aktywności – zawody sportowe, konkursy artystyczne i turnieje oparte na wiedzy oraz wydarzenia towarzyszące.

2. Wiele różnych wydarzeń tematycznych przez cały rok kalendarzowy, które razem złożą się na spójny cykl pod nazwą Międzyrzeckie Igrzyska Młodzieżowe. Dodatkowo, raz lub dwa razy w roku organizowane byłyby imprezy główne, o randze ogólnopolskiej w wybranej dyscyplinie sportu lub konkurencji wraz z imprezami towarzyszącymi – jedno w sezonie letnim, natomiast drugie w sezonie zimowym.

 

 

Pomóżcie nam wybrać najlepszą drogę i napiszcie co o tym myślicie! Zapytajcie rodziców, opiekunów, nauczycieli i odezwijcie się do nas na Facebooku lub poprzez e-mail. Z Wami chcemy stworzyć produkt, który najlepiej odpowie na Wasze potrzeby!

 

Mamy już swoje pomysły, które chcielibyśmy z Wami przedyskutować:

-        festiwale (np. festiwal kolorów, który można zorganizować przy okazji wydarzenia głównego);

-        koncerty;

-        obozy/kampusy (tematyczne: sport, kultura, nauka);

-        pokazy taneczne grupy chillout&NutsCrew;

-        pokazy tańca towarzyskiego „Iskra”;

-        pokazy break dance;

-        koncerty młodych osób, które zajmują się tworzeniem oraz śpiewaniem muzyki hip-hopowej i rockowej;

-        pokazy  sztuki średniowiecznej prowadzone przez grupę  rekonstrukcyjną Grupa Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej, w tym: zorganizowanie turnieju rycerskiego, turnieju łucznictwa, przeprowadzanie warsztatów garncarskich, kowalskich, pieczęci średniowiecznej i kuchni z tamtego okresu oraz pokazy tańca średniowiecznego, czy turniej w grze COB (szachy wikińskie);

-        konsultacje i warsztaty z dietetykiem, konkursy na temat zdrowego żywienia oraz pokazy fitness;

-        rejsy żaglówką lub statkiem;

-        pokazy paintball lub amatorskie zawody;

-        występy grupy teatralnej;

-        wystawy malarskie lub fotograficzne w galerii ES;

-        konkurs na skecze dla kabaretów młodzieżowych.

 

 

Co o tym myślicie? Może macie dodatkowe propozycje? Piszcie do nas i pamiętajcie, że Wasza opinia jest dla nas niezwykle cenna! Między innymi na podstawie waszych głosów podejmiemy decyzję więc czekamy na każdą wypowiedź.

 

 

 

 

 

 

 

 

          

 

 

 

 

 

 

          

 

 

 

 

Miasto Międzyrzec Podlaski

ul. Pocztowa 8

21-560 Międzyrzec Podlaski

tel. 83 372 62 32

fax: 83 372 62 28

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013