Koronawirus – co musisz wiedzieć?

                                                  bip      fbnowelogo    

0
0
0
s2smodern

Za nami druga tura wyborów na burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego. Wzięło w nich udział 6044 osób. Na Pawła Łysańczuka zagłosowało 3231 mieszkańców (53,83 proc.). Jego kontrkandydat Marcin Kamil Duszek otrzymał poparcie 2771 wyborców (46,17 proc.). Nowy burmistrz i radni miasta złożą zaprzysiężenie podczas uroczystej sesji 6 maja. Poniżej publikujemy wyniki wyborów z poszczególnych obwodowych komisji wyborczych.

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1

(Samorządowe Przedszkole nr 2)

Marcin Kamil Duszek - 312

Paweł Łysańczuk - 314

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 2

(Liceum Ogólnokształcące)

Marcin Kamil Duszek -137

Paweł Łysańczuk - 125

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 3

(Zespół Szkół Technicznych)

Marcin Kamil Duszek - 128

Paweł Łysańczuk - 176

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 4

(Sala gimnastyczna ZPO nr 1)

Marcin Kamil Duszek - 189

Paweł Łysańczuk - 199

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 5

(Zespół Szkół Ekonomicznych)

Marcin Kamil Duszek - 360

Paweł Łysańczuk - 442

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 6

(Zespół Placówek Oświatowych nr 3)

Marcin Kamil Duszek - 339

Paweł Łysańczuk - 431

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 7

(Strażnica OSP Zawadki)

Marcin Kamil Duszek - 216

Paweł Łysańczuk - 247

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 8

(Hala sportowa ZPO nr 2)

Marcin Kamil Duszek - 462

Paweł Łysańczuk - 455

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 9

(Świetlica ZPO nr 2)

Marcin Kamil Duszek - 164

Paweł Łysańczuk - 174

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 10

(Nadleśnictwo Międzyrzec)

Marcin Kamil Duszek - 250

Paweł Łysańczuk - 338

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 11

(Akademia Uśmiechu - Przedszkole Niepubliczne)

Marcin Kamil Duszek - 211

Paweł Łysańczuk - 329

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 12

(Szpital Powiatowy)

Marcin Kamil Duszek - 3

Paweł Łysańczuk - 1

paweł Łysańczuk

0
0
0
s2smodern

W niedzielę, 14 kwietnia, w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się I Amatorski Turniej Piłki Siatkowej pod patronatem burmistrza miasta. Jego organizatorami było Miasto Międzyrzec Podlaski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Międzyrzecka Amatorska Drużyna Siatkarska.

Do turnieju zgłosiło swój udział aż osiem drużyn. Kilkugodzinna gra wyłoniła zwycięzców:

  1. Biała Podlaska BEST KOMP
  2. Team Brzeska
  3. Łuków
  4. Międzyrzec United 1
  5. Międzyrzec United 2
  6. Uniwersytet Brzeska
  7. #DrużynaPawła
  8. NIWA Łomazy

Gratulujemy!

 

przewodnie

 

0
0
0
s2smodern

Blisko 50 wolontariuszy zaangażowało się w tegoroczne sprzątanie Krzny i jej okolic. Międzyrzec Podlaski po raz kolejny dołączył do ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka. Akcja odbyła się 13 kwietnia i zakończyła się wspólnym ogniskiem.

Wolontariusze ruszyli z promenady Zamczysko i posprzątali brzegi rzeki od mostku – jedna ekipa w kierunku mostu na ul. 3 maja, druga – teren w stronę „łysej góry”. Jak zwykle nie zawiedli strażacy z OSP Stołpno z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. Spotkanie zakończyło się ogniskiem. Uczestnicy otrzymali koszulki i dyplomy oraz sadzonki krzewów – krzewuszki.

– Z roku na rok dołącza się coraz więcej ludzi do tej akcji. Najważniejsze jest, że z roku na rok obserwujemy coraz mniej śmieci nad rzeką. Bo nie chcemy chwalić się ilością zebranych śmieci i worków. Przede wszystkim chodzi nam o to, by ta nasza Krzna była czysta i przyjazna środowisku, żeby można było miło nad nią spędzać czas - mówił szef międzyrzeckiego sztabu – Paweł Łysańczuk.

 

20240413 105028

 

0
0
0
s2smodern

Pilnie szukamy domu dla rocznego psa (samca). Wabi się Morgan, jest łagodny i miły. Typ sznaucera. Obecnie jest zabezpieczony w lecznicy LEK-Vet (zaszczepiony przeciwko wściekliźnie).

Poszukujemy domu adopcyjnego lub tymczasowego. Jeśli chcesz zapewnić mu schronienie - zadzwoń!  Kontakt: Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, tel. 83 372 62 39.

 

Morgan2

0
0
0
s2smodern

Trwają prace nad dokumentem "Plan Adaptacji do zmian klimatu Miasta Międzyrzec Podlaski”, w związku z tym zapraszamy mieszkańców do udziału w badaniu, w którym mogą podzielić spostrzeżeniami na temat obserwowanych zmian klimatu oraz możliwości adaptacji do ich skutków. Ankietę można wypełnić do 30 kwietnia 2024 r. 

Ankieta jest anonimowa. Jej wyniki wykorzystamy do statystycznego opracowania dokumentu. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety znajdującej się pod adresem https://forms.gle/xZJr61ZheKRqEwzb8

Badanie przeprowadzane jest przez  Zakład Analiz Środowiskowych Eko-precyzja na zlecenie Miasta Międzyrzec Podlaski, związane z realizacją Projektu pn. „Opracowanie Planu Adaptacji do zmian klimatu Miasta Międzyrzec Podlaski” realizowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 Priorytetu III Ochrona zasobów środowiska i klimatu, Działania 3.2 Dostosowanie do zmian klimatu i zapobieganie powodziom i suszy.

grafika plan

EFRR kolor poziom 1