спорт

                                                  bip      fbnowelogo    

0
0
0
s2smodern

Miasto Międzyrzec Podlaski rusza z kolejnym projektem ekologicznym „Szkolny Ogródek Społeczny – SOS dla ekologii”. We wrześniu edukatorzy przeprowadzą dla dzieci i młodzieży serię warsztatów o uprawie roślin w cyklu rocznym oraz ich naturalnej pielęgnacji bez użycia pestycydów.

Każda miejska szkoła podstawowa oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy zyskają własny ogródek, w którym uczniowie pod okiem opiekunów będą sadzić i pielęgnować warzywa zioła oraz kwiaty. Dzięki pracom w ogrodowym uczniowie będą mogli rozwijać swoje kompetencje ekologiczne i przyrodnicze oraz troskę o środowisko. To nie wszystko. W parku Potockich zostaną zorganizowane spacery edukacyjne, by kształtować w mieszkańcach miasta umiejętność obserwacji otaczającego świata przyrody – m.in. rozpoznawania roślin i zwierząt.

Projekt wpisuje się w zadania Miejskiej Inicjatywy Działań, która zakłada między innymi edukację ekologiczną i zazielenianie miasta.

Zadanie jest realizowane w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 

grafika Ogródki 1