ŚDM

                                                  bip      fbnowelogo    

0
0
0
s2smodern

sdm k

To był wyjątkowy czas. Przez pięć dni Międzyrzec Podlaski gościł ponad setkę pielgrzymów ze Słowacji i Puerto Rico. Młodzież wspólnie z mieszkańcami miasta przygotowywała się do obchodów Światowych Dni Młodzieży.

Pielgrzymi uczestniczyli w nabożeństwach, zwiedzali Międzyrzec, wypoczywali na Międzyrzeckich Jeziorkach i stanicy żeglarskiej, towarzyszyli im nasi wolontariusze. W piątek 22 lipca odbyły się tu przygotowane specjalnie dla nich sportowe atrakcje. Ostatnim punktem programu była wyjątkowa Droga Miłosierdzia. 

0
0
0
s2smodern

herb

Międzyrzec Podlaski, 3 lipca 2016 r.

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Międzyrzec Podlaski!

Szanowni Mieszkańcy Gminy Kąkolewnica!

 

Miasto Międzyrzec Podlaski, Gmina Międzyrzec Podlaski oraz Gmina Kąkolewnica aktywnie uczestniczą w przygotowaniach do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Przez cały tydzień w okresie od 20 do 25 lipca w naszych rodzinach gościć będzie młodzież reprezentująca różne kraje świata. Zarówno na terenie miasta, gminy Międzyrzec Podlaski jak i gmin sąsiednich w tym czasie będą organizowane różne wydarzenia i imprezy, zapewniające moc przeżyć duchowych, kulturalnych, sportowych… Gorąco zachęcamy do udziału w tych inicjatywach, przygotowanych nie tylko dla gościnnej młodzieży, lecz także dla Państwa. To okazja do integracji, rozwinięcia dialogu, wymiany doświadczeń i zaprezentowania naszego kulturowego, lokalnego dziedzictwa.

0
0
0
s2smodern

mapa sdm

Młodym gościom, którzy już 20 lipca przyjadą do Międzyrzeca Podlaskiego, by wspólnie z mieszkańcami przygotowywać się do Światowych Dni Młodzieży przyszykowaliśmy mapkę z legendą w dwóch językach: hiszpańskim i angielskim. 

0
0
0
s2smodern

sdm

Już w najbliższą niedzielę, 3 lipca o godzinie 15:00 na Placu Jana Pawła 2 w Międzyrzecu Podlaskim odbędzie się ŚDM-owy raban, którego celem będzie promocja wydarzenia do którego pozostał niespełna miesiąc.

Podczas tej akcji wolontariusze zechcą zaprosić mieszkańców do udziału w zbliżających się Dniach w Diecezji, czyli pierwszej części Światowych Dni Młodzieży, podczas której będziemy gościć młodzież z zagranicy, ale także przedstawią najświeższe informacje dotyczące działalności Rejonowego Centrum ŚDM.

0
0
0
s2smodern

Ostatnie spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży odbędzie się 18 czerwca w kościele pw. Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim.

Tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 18. Kolejnym punktem programu będzie Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi gość specjalny - zespół „BoguSław”. Serdecznie zapraszamy zarówno młodzież,  jak i tych starszych. Będzie to prawdziwa uczta dla ducha. 

0
0
0
s2smodern

 

W sobotę 28 maja o godz. 18 w parafii św. Zygmunta w Łosicach, odbędzie się przedostatnie spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. To wyjątkowa okazja do duchowego przygotowania się przed tym wielkim wydarzeniem. Na wyjazd zapisać się można w każdej parafii.

W programie: msza święta, wieczór chwały i wspólne ognisko.