спорт

                                                  bip      fbnowelogo    

0
0
0
s2smodern

Blisko 300 małych zawodników wystartowało w 4 edycji Biegu na żywioł, zorganizowanym 2 czerwca przez Stowarzyszenie Elementem na międzyrzeckich jeziorkach. Dzieci, w zależności od wieku miały do pokonania dwie trasy, na której zostały ustawione przeszkody. Był tradycyjny bieg przez opony, czołganie po błocie, wspinaczka, tunel z wodą, bieg przez stary autobus. Największą frajdę sprawił im basen z pianą. Łącznie na dwóch trasach przygotowano 50 przeszkód, a przy każdej z nich czuwali wolontariusze. Wszyscy zawodnicy otrzymali na mecie medale, a wcześniej pakiety startowe. Dodatkową atrakcję był dmuchany plac zabaw, animacje: w tym spacer w alkogoglach, malowanie wielkoformatowe, konkurencje sportowe przygotowane przez piłkarki z Akademii Piłkarskiej UKS Dwójka oraz specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy, warsztaty gry na bębnach Djmebe, które prowadzili instruktorzy z Art Ovo Centrum Praktyk Artystycznych. Firma Kreatywne Dziecko zorganizowała specjalne stoisko przy którym dzieci eksperymentowały z długopisem 3D, a międzyrzecka drużyna WOPR - pokaz ratownictwa.

Na zakończenie biegu dla dzieci, tę samą trasą pokonali rodzice. 6 najszybszych kobiet oraz sześciu mężczyzn otrzymało nagrody. Imprezę zakończyła zumba dla dojrzałych oraz bieg organizatorów.

Impreza była finansowana przez Urzędu Miasta w Międzyrzecu Podlaski w ramach wsparcia realizacji zadań publicznych, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz licznych sponsorów. Jej współorganizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a partnerami: OSP Drelów, OSP Stołpno, siłownia Best Gym, Red Lion Club, Międzyrzecka Drużyna WOPR oraz międzyrzeckie drużyny harcerskie „Watra” i „Bór”.

3cfa17de 56ae 47f6 bea5 66b6e7817cdf