ŚDM

                                                  bip      fbnowelogo    

0
0
0
s2smodern

b k 16

Po raz trzeci w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Bieg Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej im. Marii i Lecha Kaczyńskich. W zawodach zorganizowanych 11 kwietnia wystartowało 235 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.


Biegi odbyły się na ul. Lecha Kaczyńskiego. Zawodnicy z powiatu bialskiego rywalizowali na różnych dystansach, w kilku kategoriach wiekowych. Najszybsi stanęli na podium i otrzymali nagrody.

0
0
0
s2smodern

s

 

Gimnazjum Sportowe nr 3 z Międzyrzeca zajęło pierwsze miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Gimnazjadzie, w Piłce Siatkowej Chłopców. Finałowe starcie międzyrzecka „trójka” wygrała z Kraśnikiem 2:0, a w eliminacjach grupowych tym samym wynikiem pokonała Opole Lubelskie i Zamość.

0
0
0
s2smodern

rem

Trwa przebudowa ul. Brzozowej. Wykonano już podbudowę z tłucznia, a niebawem zostanie ułożona nawierzchnia z kostki brukowej.

Termin zakończenia robót planowany jest na koniec czerwca. Z nowej drogi będą również cieszyć się mieszkańcy ul. Niewęgłowskiego.

0
0
0
s2smodern

nestle

Międzyrzec Podlaski bierze udział w konkursie „Nestle Porusza Polskę: Porusz swoja okolicę”, w którym nagrodą jest siłownia plenerowa składająca się z 9 urządzeń. Już ruszyło głosowanie na lokalizację. Miasto wybrało teren przy ul. Zahajkowskiej 22 (w pobliżu stoku narciarskiego).

W konkursie biorą udział samorządy w całej Polsce, a siłownia powstanie tylko w jednej miejscowości w województwie.

0
0
0
s2smodern

mlodziez

7 kwietnia uczniowie międzyrzeckich szkół wzięli udział w obchodach Dnia Życia. Po raz piętnasty podsumowano też konkurs literacko – plastyczny „Młodość - Trzeźwość”.

Spośród 300 prac nawiązujących do hasła tegorocznej edycji „Młodość bez przemocy i używek” komisja wybrała 94. Nagrody i wyróżnienia wręczały: Elżbieta Dedelis, sekretarz miasta i Dorota Jaszczuk, przewodnicząca Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która jednocześnie była organizatorem konkursu.

 Młodzież obejrzała również spektakl Teatru Kurtyna z Krakowa, którego tematem była cyberprzemoc.

0
0
0
s2smodern

szkola

Od 1 września w Gimnazjum nr 2 powstaną oddziały dwujęzyczne, natomiast w Samorządowym Przedszkolu nr 3 oddziały integracyjne. W oddziale dwujęzycznym młodzież będzie uczyła się przedmiotów w języku ojczystym i obcym.

Zwiększy to nie tylko szanse na zdobycie dobrego wykształcenia, ale i zapewni swobodne funkcjonowanie zarówno na krajowych, jak i unijnych rynkach pracy. Z kolei oddziały integracyjne w Samorządowym Przedszkolu nr 3 umożliwią dzieciom niepełnosprawnym rozwój społeczny, zdobywanie wiedzy i umiejętności wspólnie z rówieśnikami. Prowadzone są już zapisy do wybranych oddziałów. Szczegółowe informacje w konkretnych placówkach. Uczniowie Gimnazjum nr 2 na początku będą uczyć się geografii i historii w dwóch językach: polskim i angielskim