- Подробности
- Автор: Robert Rumowski
Uczniowie międzyrzeckiej "trójki" Małgosia i Michał Chodyka zostali laureatami XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Młodzi Twórcy literatury”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 2 grudnia w sali kolumnowej Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego.
Oboje zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych – Michał w grupie 8-10 lat, Małgosia 11-12 lat. Temat tegorocznej edycji konkursu – Skrzydła mi rosną u ramion, pochodzi z wiersza Wandy Chotomskiej, zmarłej w sierpniu wybitnej autorki setek wierszy, opowiadań i piosenek. Młodzi twórcy mogli zaprezentować się w dowolnej formie literackiej. Były to wiersze, komiksy, opowiadania fantastyczne a nawet scenariusze. Pisali o tym co ich fascynuje, co ogranicza i jak by ten świat urządzili, gdyby mogli go stworzyć po swojemu.
- Подробности
- Автор: Kamil Wysokiński
Zdobyliśmy kolejny, prestiżowy tytuł. 9 grudnia w Krakowie burmistrz Zbigniew Kot odebrał certyfikat w VII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji”.
Gala zgromadziła licznych gości: samorządowców, naukowców, studentów, ludzi mediów i biznesu.
Ideą Programu jest identyfikowanie i promowanie samorządów, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty. Komisja Ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) oceniała działania samorządów w sferze zarządzania oświatą. Nasze miasto spełniło określone regulaminem kryteria i uzyskało pozytywną recenzję ekspertów, otrzymując certyfikat i tytuł "Samorządowego Lidera Edukacji".
Certyfikat jest jednym z najbardziej prestiżowych, elitarnych i rozpoznawalnych znaków jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego od 7 lat wyróżnia najlepsze pod względem polityki oświatowej gminy, powiaty i województwa w Polsce.

- Подробности
- Автор: Kamil Wysokiński
Rozpędzony pociąg z europomocą nie zwalnia. Pozyskaliśmy kolejne pieniądze - ponad 2,4 mln zł, tym razem na unowocześnienie oświetlenia ulicznego. W ramach projektu aż 1858 lamp w Międzyrzecu zostanie wymienionych na ledowe.
Dzięki temu obniżą się koszty zużycia energii elektrycznej w mieście, a także koszty konserwacyjne. Zmniejszeniu ulegnie emisja gazów cieplarnianych, a także poprawi się estetyka miasta. W ramach projektu zostanie też przeprowadzona kampania informacyjno-promocyjna dla mieszkańców. Jej tematyka będzie dotyczyła spraw związanych z ochroną powietrza.

- Подробности
- Автор: Kamil Wysokiński

10 grudnia na placu Jana Pawła II odbędzie się Międzyrzecki Jarmark Bożonarodzeniowy. To doskonałe miejsce dla wszystkich tych, którzy swoim bliskim chcą podarować coś wyjątkowego.
Wśród stoisk z świątecznymi wypiekami, pachnącymi przyprawami, suszonymi owocami i ręcznie robionymi ozdobami świątecznymi na mieszkańców Międzyrzeca i okolic czeka moc świątecznych atrakcji i niespodzianek! Dzieci spotkają św. Mikołaja. Tego dnia wszyscy będą mogli skorzystać z darmowego lodowiska, które w tym roku wróci do centrum miasta. A na placu oprócz już znanych pojawią się nowe iluminacje świetlne. Świąteczne stragany będą funkcjonować w tym dniu w godz. 10.00-15.00.
- Подробности
- Автор: Kamil Wysokiński

24 listopada w Warszawie odbyła się Wielka Gala „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”. W tym roku do zaszczytnego grona nagrodzonych dołączyli laureaci Ogólnopolskiego Programu “Sylwetki i Marki Polskiego Samorządu”, w tym miasto Międzyrzec Podlaski.
Nasze miasto zdobyło zaszczytny tytuł Lider Polskiego Samorządu 2017. Podczas uroczystej gali burmistrz Zbigniew Kot odebrał dyplom i statuetkę. Są to atrybuty wpisujące się w strategię rozwoju oraz potwierdzające pozycję Międzyrzeca Podlaskiego jako lidera. To już kolejne wyróżnienie tej rangi przyznane naszemu miastu. Przypomnijmy, rok temu Międzyrzec otrzymał tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego 2016 za sukcesy w pozyskiwaniu inwestorów oraz wkład w rozwój przedsiębiorczości i inwestycyjny miasta. Otrzymana w tym roku nagroda promuje samorządy będące synonimami sukcesu i rozwoju. Tym bardziej cieszy to niezwykłe wyróżnienie.
- Подробности
- Автор: Kamil Wysokiński

Trwa gruntowny remont wnętrza krytej pływalni "Oceanik", ale to nie wszystko. Miasto pozyskało także ponad 1,5 mln zł z Unii na termomodernizację obiektu.
Dzięki temu zmieni się system ogrzewania, zostanie zamontowana pompa ciepła i panele fotowoltaiczne. Pojawią się także nowe okna i drzwi, elewacja zostanie docieplona, a oświetlenie będzie wymienione na energooszczędne ledowe. Projekt ten obok poprawy estetyki budynku czy oszczędności, posiada bardzo ważny wymiar ekologiczny. Wzrost efektywności energetycznej obiektu wpłynie pozytywnie na jakość powietrza, bowiem zmniejszy się emisja dwutlenku węgla.
Inwestycję tę miasto zrealizuje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Jej całkowity koszt to 2,2 mln zł.
Natomiast remont wnętrza basenu jest współfinansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki.


