ŚDM

                                                  bip      fbnowelogo    

0
0
0
s2smodern

Zapraszamy na kolejny cykl spotkań z burmistrzem Zbigniewem Kotem. Tematem będą sprawy bieżące. Mieszkańcy dowiedzą się o planowanych inwestycjach, usłyszą też o tych, które już zostały zrealizowane. Podczas spotkań będą poruszane sprawy właściwe dla danego obszaru, dlatego przy konkretnej lokalizacji podajemy okręgi i nazwiska radnych, których sprawy dotyczą. Nie jest to jednak zobowiązujące i każdy może wybrać sobie dowolny termin i lokalizację. Będzie to dobra okazja, by zadać burmistrzowi pytanie.

spotkanieburmistrzazmieszkancami2017

Harmonogram spotkań:

25 października , godz. 18.00 - świetlica Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, ul. Leśna 2- okręgi i radni: 1 (M. Jarosz), 2 (M. Rumowska), 4 (D. Teleszko), 6 (Z. Bernat)

26 października, godz. 18.00 - sala konferencyjna Urzędu Miasta, ul. Warszawska 37 - okręgi i radni: nr: 3 (K. Karwowski), 5 (M. Leszczyński), 7 (Z. Ostapowicz), 8 (M. Jung)

3 listopada, godz. 18.00 – świetlica Zespołu Szkół Ekonomicznych - ul. 3 Maja 40/42, okręgi i radni: 9 (Z. Frydrychowski), 10 (G. Mazurek), 11 (R. Matejek), 12 (D. Duda)

6 listopada, godz. 18.00 - świetlica Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 - Partyzantów 8 - okręgi i radni: 13 (J. Janusiewicz), 14 (J. Koza), 15 (R. Idzikowski)

0
0
0
s2smodern

2

Aż 138 pedagogów i pracowników oświaty doceniono podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się 13 października w międzyrzeckim Zespole Placówek Oświatowych nr 1.

Była to doskonała okazja, by podziękować nauczycielom za ich codzienną pracę. - Wiemy, jak wiele zawdzięcza nauczycielom każdy z nas. Ile troski i wysiłku wkładacie państwo codziennie, by budować przyszłość narodu. To pokolenia wychodzące spod państwa ręki budują nasz kraj. Nie jest łatwo sprostać takim wyzwaniom. Wielokrotnie na granicy wytrzymałości, ale zawsze z uśmiechem, zawsze ze zrozumieniem. Za to wam dziękuję – powiedział podczas uroczystości burmistrz Zbigniew Kot.

0
0
0
s2smodern

6584658948948948948884894894984984984

Międzyrzec Podlaski wspiera wolontariuszy Stowarzyszenia „Wołyński Rajd Motocyklowy”, którzy w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych wyjadą na Wołyń, aby zapalić znicze na polskich cmentarzach.

Zbiórka zniczy i biało-czerwonych szarf prowadzona jest we wszystkich międzyrzeckich zespołach placówek oświatowych. Do 23 października można je także przynosić na ołtarz polowy  przy kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła a także do parafii pw. św. Mikołaja. Koordynatorem akcji w mieście jest radna Danuta Duda przy współpracy z OSP Stołpno.

- Naszym celem jest oddanie hołdu Polakom, dla których Wołyń stał się miejscem wiecznego spoczynku, a wszak był domem i ojczyzną. Chcemy, aby pamięć o rzezi wołyńskiej istniała w naszej świadomości, ale nie chcemy, aby stała się powodem do nienawiści – podkreśla Henryk Kozak prezes Stowarzyszenia „Wołyński Rajd Motocyklowy”.

Znicze z Międzyrzeca zapłoną na polskich cmentarzach na Ukrainie. Patronat honorowy nad akcją objął burmistrz miasta Zbigniew Kot. 

0
0
0
s2smodern

8765446578697654

W sobotę 21 października w godzinach 9:00 – 13:00 na parkingu przy Urzędzie Miasta (ul. Pocztowa) odbędzie się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu AGD i RTV. Każdy, kto przyniesie zużyty sprzęt dostanie specjalny ekoprezent. To doskonała okazja, aby pozbyć się starych komputerów, telewizorów, odbiorników radiowych, pralek, lodówek, kuchenek, odkurzaczy czy lamp.

Zbiórkę organizuje Miasto Międzyrzec Podlaski przy finansowym wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz przy organizacyjnym wsparciu międzyrzeckiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski, pok. nr 13 lub pod nr tel. 83 372 62 39. 

0
0
0
s2smodern

5

11 października w holu kina „Sława” odbyło się uroczyste podsumowanie konkursufotograficznego „Przyroda Miasta w obiektywie”.  Tym samym otwarto wystawę laureatów najciekawszych prac. Młodzież najczęściej fotografowała Międzyrzeckie Jeziorka, okolice Krzny i tory kolejowe.

Wystawę otworzył Piotr Marciniuk, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, która była pomysłodawcą konkursu. W kategorii dzieci pierwsze miejsce zdobyła Alicja Łukasiewicz za zdjęcie „Wschód słońca nad Krzną”. Drugie miejsce przyznano Aleksandrze Marciniuk,a trzecie Michałowi Panasiukowi. Wyróżniono też prace: Kamili Korniluk, Jakuba Wieczorka i Bartosza Marciniuka. 

0
0
0
s2smodern

10

 

8 października siostry ze zgromadzenia Opatrzności Bożej obchodziły swój jubileusz 80 - lecia przybycia do Międzyrzeca Podlaskiego. Z  tej okazji w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury został wystawiony spektakl w reżyserii siostry Stelli pt. „Słowami ulicy”.

Obchody rozpoczęły się mszą odprawioną w parafii św. Józefa, której przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Po modlitwie zaproszeni goście obejrzeli wzruszający spektakl, przybliżający historię zgromadzenia. Wystąpili w nim uczniowie i nauczyciele z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 oraz międzyrzecka młodzież. Choreografię natomiast stworzyła Aleksandra Olesiejuk. Siostrom gratulował burmistrz miasta Zbigniew Kot, który podziękował też za modlitwę, życzliwość i sumienną pracę pedagogiczną. Spektakl ten mieszkańcy miasta zobaczą w najbliższą sobotę 14 października  o godz. 17.00.