Żłobek Miejski

SAM 1460


Żłobek Miejski
Dyrektor:  Katarzyna Byczyk 
ul. Przedszkolna 2A, 21-560 Międzyrzec Podlaski
tel. 660 390 471
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP: zlobek.bip.miedzyrzec.pl

NIP: 5372629694
 REGON: 360791273
 
 
 Żłobek to nowy, duży budynek, wyposażony m.in. trzy sale zabawowe dla dzieci, jedną sypialnianą, łazienki oraz szatnię dla dzieci. Sale wyposażone są w atrakcyjne certyfikowane zabawki i pomoce dydaktyczne.

Na zewnątrz jest ogrodzony plac zabaw, wyposażony w sprzęt dostosowany do wieku dzieci.

Żłobek liczy 36 miejsc dla dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 r.ż.

Utworzone są trzy grupy wiekowe:

I grupa - dzieci do 1,5 r.ż

II grupa – dzieci od 1,5 r.ż do 2 lat;

III grupa – dzieci powyżej 2 lat

Posiłki dla dzieci przygotowywane są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego dziecka (diety). Jadłospis, zatwierdzony przez dietetyka składa się z 4 posiłków dziennie. Zatrudniamy wykwalifikowany personel. Opiekunki dziecięce posiadają specjalistyczną wiedzę na temat pielęgnacji, opieki, zabawy i wychowania. Staramy się, aby nasze maluszki w ciągu dnia doświadczały wielu przeżyć sensorycznych, motorycznych i edukacyjnych. Codziennie odbywają się zajęcie edukacyjne i zabawy dostosowane do ich wieku. Nad codzienną opieką zdrowotną i higieniczną czuwa zatrudniona w Żłobku pielęgniarka. Prowadzi dokumentację, robi pomiary antropometryczne, współpracuje z międzyrzeckimi przychodniami, do których zapisane są nasze dzieci.'

Nawiązaliśmy też współpracę z międzyrzecką Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną, Biblioteką Miejską. Odwiedza nas pani logopeda, która stymuluje prawidłowy rozwój mowy dzieci, prowadzi też konsultacje z rodzicami. Każdy dzień staramy się dzieciom uatrakcyjnić poprzez ciekawe zajęcia i zabawy. Gdy sprzyja nam ładna pogoda dzieci wychodzą na plac zabaw lub na spacer po okolicy, maluszki są wyprowadzane w czteroosobowych wózkach. Panuje u nas domowa, przyjemna atmosfera. Staramy się stworzyć jak najlepsze warunki do zaspakajania najważniejszych potrzeb psychofizycznych oraz rozwojowych naszym podopiecznym. Wspieramy dzieci w osiągnięciu niezależności i samodzielności. Opiekujemy się dziećmi w atmosferze wzajemnej akceptacji, zaufania i pełnego bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest dla nas współpraca z rodzicami.

Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby i propozycje.