Żłobek Miejski

SAM 1460


Żłobek Miejski
Dyrektor:  Katarzyna Byczyk 
ul. Przedszkolna 2A, 21-560 Międzyrzec Podlaski
tel. 660 390 471
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP: zlobek.bip.miedzyrzec.pl

NIP: 5372629694
 REGON: 360791273
 
Posiadamy duży budynek, wyposażony m.in. w dwie sale sypialniano- jadalne, dwie sale zabawowe, łazienki oraz szatnię dla dzieci. Sale wyposażone są w atrakcyjne certyfikowane zabawki i pomoce dydaktyczne.
Na zewnątrz jest ogrodzony plac zabaw, wyposażony w sprzęt dostoswany do wieku dzieci. W żłobku są 24 miejsca dla dzieci w wieku od 20 tygodnia  do 3 r.ż. Dzieci uczęszczają do dwóch grup wiekowych:
 
 I grupa - dzieci do 1,5 r.ż
II grupa - powyżej 1,5 r.ż do 3 lat.
 
 Posiłki dla dzieci  przygotowywane są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego dziecka (diety). Jadłospis, zatwierdzony  przez dietetyka składa się z 4 posiłków dziennie.
Zatrudniamy wykwalifikowany personel.Opiekunki dziecięce posiadają specjalistyczną wiedzę na temat pielęgnacji, opieki, zabawy i wychowania. Staramy się, aby maluchy  w ciągu dnia doświadczały wielu przeżyć sensorycznych, motorycznych i edukacyjnych. Codziennie odbywają się zajęcie edukacyjne i zabawy dostosowane do ich wieku. Nad codzienną opieką zdrowotną i higieniczną czuwa zatrudniona w Żłobku pielęgniarka. Prowadzi dokumentację, robi pomiary antropometryczne, współpracuje z międzyrzeckimi przychodniami, do których zapisane sa nasze dzieci.
  
Nawiązaliśmy też współpracę z międzyrzecką Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną. Odwiedza nas pani logopeda, która stymuluje prawidłowy rozwój mowy dzieci, prowadzi też konsultacje z rodzicami.  W żłobku panuje przyjemna atmosfera. Staramy się stworzyć jak najlepsze warunki do zaspakajania najważniejszych potrzeb psychofizycznych oraz rozwojowych dziecka. Wspieramy dzieci w osiągnięciu niezależności i samodzielności.
 
Opiekujemy się dziećmi w atmosferze wzajemnej akceptacji, zaufania i pełnego bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest dla nas współpraca z rodzicami. Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby i propozycje.