Zespół Placówek Oświatowych Nr 2
Zespół Placówek Oświatowych Nr 2
ul. Partyzantów 8
21-560 Międzyrzec Podlaski
Tel. szkoły : 83 371-29-67
Tel. do przedszkola: 83 371-78-01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      
strony internetowe: 
 
BIP: zpo2.bip.miedzyrzec.pl
 
Dyrektor: Grzegorz Kowalczyk
Zastępcy: Dorota Nowosz wicedyrektor ds. szkoły, Renata Tarasiuk 
 
W skład ZPO nr 2 wchodzą:  

 Samorządowe Przedszkole nr 4 im. Czesława Janczarskiego ul. Wita Stwosza 1

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Sportowymi i Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa  ul. Partyzantów 8

  

 

  

W skład ZPO nr 2 wchodzą:

- Samorządowe Przedszkole nr 4 im. Czesława Janczarskiego ul. Wita Stwosza 1

- Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Bolesława Prusa  ul. Partyzantów 8

- Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Żołnierzy Błękitnych Hełmów ul. Partyzantów 8

         Zespół Placówek Oświatowych nr 2 funkcjonuje od 2012 roku. Od początku swojego istnienia systematycznie wzbogaca swoje wyposażenie i ofertę edukacyjną. Szkoła dysponuje halą sportową, salą gimnastyczną, „Radosną salą”, „„Radosnym placem zabaw”, pracowniami internetowymi, kompleksem zewnętrznych boisk sportowych ORLIK, salami lekcyjnymi wyposażonymi w sprzęt multimedialny, Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej, dobrze wyposażoną biblioteką i świetlicą szkolną. Uczniowie objęci są opieką psychologa szkolnego oraz pracowników gabinetu profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej, a także gabinetu stomatologicznego.

W skład Zespołu wchodzi również Samorządowe Przedszkole nr 4, które otoczone jest przez duży, piękny ogród, wyposażony w sprzęty rekreacyjno-sportowe oraz piaskownice. Trzy-, cztero- i pięciolatki mają do dyspozycji pięć dużych i kolorowych sal, posiadających zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt RTV, komputery oraz bibliotekę. W przestronnym holu odbywają się zajęcia i zabawy ruchowe, przedstawienia, koncerty, imprezy oraz uroczystości. Podopieczni nieodpłatnie biorą udział w zajęciach m.in. rytmiki, języka angielskiego oraz gimnastyki korekcyjnej.

            Dzięki temu Zespół Placówek Oświatowych nr 2 nie tylko spełnia swoją funkcję dydaktyczną i opiekuńczo - wychowawczą, lecz wychodzi naprzeciw rosnącym oczekiwaniom dzieci, młodzieży i rodziców. Zarówno Szkoła Podstawowa, jak  i Gimnazjum dbają o tworzenie swoich tradycji, do których należą między innymi: ślubowanie uczniów klas I, biegi przełajowe, dzień patrona, bal gimnazjalny, dzień sportu szkolnego. Nauczyciele razem z uczniami przygotowują wiele uroczystości szkolnych, zawsze uświetnianych wspaniałymi występami chóru szkolnego prowadzonego przez Cezarego Wocha. Na terenie szkoły rozwija się też samorządność uczniowska. Samorządy obu szkół organizują  dyskoteki, otrzęsiny uczniów klas I, kiermasze okolicznościowe i wiele innych akcji, które urozmaicają szkolne życie oraz często wspomagają ludzi potrzebujących.

            Uczniowie mogą także rozwijać swoje zdolności i zainteresowania przez udział w zajęciach pozalekcyjnych, konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Szkoła może pochwalić się wieloma sukcesami, z których najważniejszym jest uzyskanie niedawno przez uczennicę Gimnazjum tytułu Laureata Konkursu Ortograficznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Szkoła stawia także na sport: drużyna piłkarzy nożnych ostatnio wywalczyła awans do finału wojewódzkiego turnieju Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU, a jeden z gimnazjalistów uzyskał tytuł wicemistrza Polski w taekwondo olimpijskim.

Bezpieczeństwo i propagowanie zdrowego stylu życia to jeden z priorytetów szkoły. Dlatego uczniowie biorą udział w takich akcjach jak: ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO, ZDROWE HALLOWEEN, ŚNIADANIE DAJE MOC,  a także uczą się udzielać pierwszej pomocy.  Dbając o pełny rozwój fizyczny, duchowy i społeczny, szkoła angażuje swoich uczniów do udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych projektach, na przykład: EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE czy ŚWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI.

Dzięki staraniom doświadczonego grona pedagogicznego pobyt w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 to doskonale wykorzystany czas!