Zespół Placówek Oświatowych Nr 2
Zespół Placówek Oświatowych Nr 2
ul. Partyzantów 8
21-560 Międzyrzec Podlaski
Tel. szkoły : 83 371-29-67
Tel. do przedszkola: 83 371-78-01

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      

strony internetowe: 
 
BIP: zpo2.bip.miedzyrzec.pl
 
Dyrektor: Grzegorz Kowalczyk
Zastępcy: Dorota Nowosz wicedyrektor ds. szkoły, Renata Tarasiuk 
 
W skład ZPO nr 2 wchodzą:  

 Samorządowe Przedszkole nr 4 im. Czesława Janczarskiego ul. Wita Stwosza 1

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Sportowymi i Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa  ul. Partyzantów 8

  

 

  zpo2

W skład ZPO nr 2 wchodzą:

 • Samorządowe Przedszkole nr 4 im. Czesława Janczarskiego ul. Wita Stwosza 1
 • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Bolesława Prusa ul. Partyzantów 8

Zespół Placówek Oświatowych nr 2 funkcjonuje od 2012 roku. Od początku swojego istnienia systematycznie wzbogaca swoje wyposażenie i ofertę edukacyjną. Szkoła dysponuje halą sportową, salą gimnastyczną, „Radosnym placem zabaw”, pracowniami internetowymi, kompleksem zewnętrznych boisk sportowych ORLIK, salami lekcyjnymi wyposażonymi w sprzęt multimedialny, Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej, dobrze wyposażoną biblioteką i świetlicą szkolną. Uczniowie objęci są opieką psychologa szkolnego, logopedy oraz pracowników gabinetu profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej, a także gabinetu stomatologicznego.

Zespół Placówek Oświatowych nr 2 nie tylko spełnia swoją funkcję dydaktyczną i opiekuńczo - wychowawczą, lecz wychodzi naprzeciw rosnącym oczekiwaniom dzieci, młodzieży i rodziców. Szkoła dba o tworzenie swoich tradycji, do których należą między innymi: ślubowanie uczniów klas I, biegi przełajowe, dzień patrona, dzień sportu szkolnego. Nauczyciele razem z uczniami przygotowują wiele uroczystości szkolnych. Prężnie działa zespół muzyczny grający na wielu instrumentach: perkusji, gitarze, gitarze basowej, fortepianie, akordeonie, saksofonie i fletach poprzecznych oraz chór szkolny. Młodzi artyści swoimi występami uświetniają uroczystości szkolne i miejskie. Na terenie szkoły rozwija się też samorządność uczniowska. Samorząd organizuje dyskoteki, kiermasze okolicznościowe i wiele innych akcji, które urozmaicają szkolne życie oraz często wspomagają ludzi potrzebujących.

Uczniowie mogą także rozwijać swoje zdolności i zainteresowania przez udział w zajęciach pozalekcyjnych, konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Szkoła może pochwalić się wieloma sukcesami. Szkoła stawia także na sport: drużyna piłkarzy nożnych ostatnio wywalczyła awans do finału wojewódzkiego turnieju Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU.

W 2018 roku został reaktywowany Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” – Akademia Piłkarska. W skład zarządu weszli nauczyciele wychowania fizycznego oraz rodzice dzieci młodych zawodników. Klub szkoli ponad setkę przyszłych młodych adeptów piłki nożnej. Zostały utworzone cztery grupy szkoleniowe w rocznikach; 2006-2007, 2008-2009, 2010-2011, 2012-2013. W 2019r. planowane jest utworzenie kolejnej grupy w roczniku 2014-2015. Klub współpracuje z Burmistrzem Miasta Międzyrzec Podlaski, Dyrektorem MOSiR oraz Dyrektorem ZPO nr 2.

W lutym 2019r. została podpisana umowa o współpracy między ZPO nr 2 a Instytutem Neofilologii i Polonistyki Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. W ramach współpracy uniwersytet zobowiązał się do sprawowania pieczy nad klasami z rozszerzonym nauczaniem języka angielskiego w ZPO nr 2. Odbywać się będą m. in. warsztaty dla uczniów klas VIII przygotowujące do egzaminu z języka angielskiego, warsztaty tłumaczeniowe oraz zajęcia przygotowujące do olimpiad i konkursów.

Uczniowie ZPO nr 2 od roku 2014 uczestniczą w zajęciach ogólnopolskiego projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Dzieci reprezentują szkołę w różnych kategoriach wiekowych na turniejach Bialskiej Ligi Szachowej oraz zawodach międzyszkolnych.

Bezpieczeństwo i propagowanie zdrowego stylu życia to jeden z priorytetów szkoły. Dlatego uczniowie biorą udział w takich akcjach jak: ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO, ZDROWE HALLOWEEN, ŚNIADANIE DAJE MOC, a także uczą się udzielać pierwszej pomocy. Dbając o pełny rozwój fizyczny, duchowy i społeczny, szkoła angażuje swoich uczniów do udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych projektach, na przykład: EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE czy ŚWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI.


W skład Zespołu wchodzi również Samorządowe Przedszkole nr 4 im. Cz. Janczarskiego, które znajduje się w budynku przy ulicy Wita Stwosza 1 w Międzyrzecu Podlaskim od roku 1977. Budynek mieści się na obrzeżach miasta w pobliżu Zespołu Pałacowo - Parkowego w Międzyrzecu Podlaskim.

Funkcjonuje w nim sześć oddziałów, w tym jeden mieści się w budynku szkoły.
Przedszkole posiada pełne zaplecze techniczne oraz systematycznie wzbogaca bazę dydaktyczną. Przestronne, jasne i funkcjonalne sale dydaktyczne są dostosowane do zajęć z dziećmi.
Na terenie placówki znajduje się duży, kolorowy, systematycznie modernizowany i doposażany w nowy sprzęt plac zabaw oraz ogród przedszkolny, w którym pracownicy i dzieci uprawiają zdrowe warzywa, wzbogacając menu przedszkolaków.

Na Państwa dziecko czeka :

 • twórczy, kompetentny i otwarty na dobro dziecka zespół nauczycieli,
 • miły i troskliwy personel obsługi,
 • pobyt w przestronnych salach, dostosowanych do zajęć z dziećmi,
 • duży, kolorowy plac zabaw,
 • zdrowe i smaczne posiłki.

Prowadzimy zajęcia:

 • muzyczno- ruchowe ZUMBA,
 • logopedyczne,
 • rytmika,
 • gimnastyka korekcyjna,
 • język angielski,
 • szachy,
 • religia.

Dzięki staraniom doświadczonego grona pedagogicznego pobyt w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 to doskonale wykorzystany czas!