Aktualności
0
0
0
s2smodern

9887hjkhjk

Burmistrz Zbigniew Kot wydał zarządzenie, które umożliwia najemcom miejskich lokali użytkowych i dzierżawcom gruntów obniżenie czynszu. Z uwagi na ogłoszenie w Polsce stanu epidemii w okresie od 1 kwietnia 2020 r. do miesiąca kalendarzowego włącznie, w którym nastąpi jej odwołanie jest możliwość obniżenia o 80 proc. umownej stawki czynszu przypadającej na okres obowiązywania zarządzenia.

Warunkiem obniżenia czynszu jest złożenie wniosku. Wypełniony druk i zeskanowany należy wysłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Naliczenie czynszu w obniżonej wysokości ma zastosowanie wobec najemców i dzierżawców, którzy na dzień złożenia wniosku nie zalegali z czynszem i opłatami za świadczenia z tytułu najmu lub dzierżawy oraz podatkiem od nieruchomości.

Załączniki:

 

0
0
0
s2smodern

3 kwietnia przedstawiciele obywatelskiej akcji „Maseczki dla Polski” przekazali miastu 26 tys. maseczek wielokrotnego użytku. Obecnie trwa ich dystrybucja na terenie Międzyrzeca Podlaskiego oraz gmin: Międzyrzec i Drelów. 

Międzyrzec Podlaski to drugie miasto w Polsce, które otrzymało wparcie w ramach tej obywatelskiej akcji. W piątek 3 kwietnia na stadionie MOSiR wylądował helikopter z maseczkami. Odbyła się też krótka konferencja prasowa z udziałem inicjatorów przedsięwzięcia: dra Łukasza Grabarczyka, neurochirurga i Ireneusza Iwańskiego, rzecznika akcji. - Chcielibyśmy wyprodukować maseczkę dla każdego Polaka. Dodatkowo wspieramy akcję „Zostań w domu”. Nie wychodźmy! My dostarczymy maseczki do samorządów terytorialnych, a one dostarczą je mieszkańcom – popodkreślał dr Grabarczyk. Zachęcał mieszkańców, aby nosili wielorazowe maseczki, bo zmniejszają one inwazję wirusa drogą kropelkową, a nie wykupywali z aptek masek jednorazowych, tak bardzo potrzebnych służbom medycznym.
Jednym z głównych sponsorów maseczek jest firma Wipasz S.A. Burmistrz Zbigniew Kot, podziękował organizatorom w imieniu mieszkańców. - To wspaniały przykład jaką troską i zaangażowaniem mogą wykazać się przedsiębiorcy. Przy takim wsparciu polskie samorządy poradzą sobie z każdym wyzwaniem - powiedział burmistrz Kot.  
Maseczki na twarz dystrybuowane w ramach akcji „Maseczki dla Polski” są wielorazowego użytku i nie są wyrobem medycznym. 26 tys. to liczba zgodna z ilością mieszkańców zgłoszonych w systemach gospodarowania odpadami komunalnymi. Więcej informacji na temat akcji, sposobach jej wsparcia oraz pielęgnacji maseczek można znaleźć na stronie internetowej: www.maseczkidlapolski.pl.
 
DSC 1178
 
0
0
0
s2smodern

Ochrona zatrudnienia, zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach, to główne cele pakietu ustaw, które składają się na tarczę antykryzysową. 

Pakiet, który ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa, 1 kwietnia 2020 r. wszedł w życie. Wszelkie informacje, formularze i wskazówki dla przedsiębiorców dostępne są na stronie: www.gov.pl/tarczaantykryzysowa. Ważne, pomoc nie jest udzielana automatycznie, ale dopiero na wniosek przedsiębiorcy.

9859 w

0
0
0
s2smodern
Decyzją rządu, od dziś w całej Polsce obowiązują nowe rygory bezpieczeństwa. Jednym z nich jest ograniczenie dostępu do parków, skwerów, bulwarów, plaż. Dlatego park Potockich został zamknięty.

Zakaz wstępu na parkowe alejki obowiązywać ma aż do odwołania. Identycznie ma się sytuacja z terenami wokół międzyrzeckich jeziorek.

DSC 1206

 

0
0
0
s2smodern

Uprzejmie zapraszam na posiedzenie XVIII Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, która odbędzie się dnia 31 marca 2020 r. o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Pocztowej 8.

Zapraszamy Państwa do śledzenia przebiegu obrad Rady Miasta Międzyrzec Podlaski na żywo w Internecie. Nagrania z posiedzeń znajdą Państwo także  w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w portalu informacyjnym Biura Rady Miasta 

 

0
0
0
s2smodern

instrukcja 800x563

Miasto jest partnerem ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez przedsiębiorców „Maseczki dla Polski”. Dzięki temu niebawem 24 tys. (liczba zgodna z ilością mieszkańców zgłoszonych w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi) maseczek ochronnych trafi do mieszkańców miasta i gminy Międzyrzec Podlaski oraz Drelów.

- Wspólnie, pamiętając o dyscyplinie i potrzebie izolacji, dbając o higienę możemy skutecznie wesprzeć służby medyczne w nierównej walce z epidemią koronawirusa. Żadne z tych działań nie zapewni nam pełnej ochrony przed tym wirusem. Stosując się jednak do zaleceń służb sanitarnych i lekarzy możemy jednak spowolnić jego rozprzestrzenianie się, sprawić, że nasze służby medyczne będą mogły skutecznie koncentrować się na chorych. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć mieszkańców naszego kraju dostarczając im maseczki na twarz – mówią inicjatorzy akcji. Jednym z głównych sponsorów maseczek jest firma Wipasz S.A.

Maseczki na twarz dystrybuowane w ramach akcji „Maseczki dla Polski” są wielorazowego użytku i nie są wyrobem medycznym. Wspomagają ograniczenie kontaktu rąk z twarzą i zmniejsza rozprzestrzenianie się drobnoustrojów wydostających się z wydychanym powietrzem. Maseczka może ograniczyć niebezpieczeństwo zarażenia.

O sposobie dystrybucji maseczek poinformujemy wkrótce.

0
0
0
s2smodern

Informujemy, że planowana na 1 i 2 kwietnia objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu RTV/AGD oraz opon nie odbędzie się ze względu na trwający w Polsce stan epidemii. Musimy dostosować się do wprowadzonych ograniczeń i przełożyć zbiórkę. O nowym terminie poinformujemy na stronie internetowej Urzędu Miasta, w lokalnych mediach i na tablicach ogłoszeń.

W razie pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski pod numerem telefonu: 83 372 62 39.

unnamed 20

0
0
0
s2smodern

W Międzyrzecu Podlaskim powstały dwa Centra Aktywności Miejskiej – „rowerowe Pit stopy”. Miasto zostało laureatem V edycji Konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”, organizowanego przez Fundację Santander i otrzymało na ten cel grant w wysokości 10 tys. zł.

Rowerowe „Pity Stopy” pozwalają na szybką naprawę i obsługę jednośladów. Znajdziemy w nich podstawowe narzędzia, oraz pompkę do opon. Stacja naprawcza pozwala również na zawieszenie roweru na uchwycie i drobne naprawy.. Przy stacjach znajdują się tablice informujące o ścieżkach rowerowych znajdujących się w Międzyrzecu.

Jedną stację znajdziemy na promenadzie Zamczysko, natomiast drugą – przy stoku narciarskim. Całkowity koszt tej inwestycji to 10 tys. zł. Pomysł ten to inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta Międzyrzec Podlaski.

20200227 112358

Zobacz także

Obniżamy czynsze przedsiębiorcom

08 kwietnia 2020

Burmistrz Zbigniew Kot wydał zarządzenie, które umożliwia najemcom miejskich lokali użytkowych i dzierżawcom gruntów obniżenie czynszu. Z uwagi na ogłoszenie w Polsce stanu epidemii w okresie od 1 kwietnia 2020...

Mieszkańcy dostaną darmowe maseczki

06 kwietnia 2020

3 kwietnia przedstawiciele obywatelskiej akcji „Maseczki dla Polski” przekazali miastu 26 tys. maseczek wielokrotnego użytku. Obecnie trwa ich dystrybucja na terenie Międzyrzeca Podlaskiego oraz gmin: Międzyrzec i Drelów.  Międzyrzec Podlaski...

Tarcza antykryzysowa. Kto może liczyć na pomoc?

02 kwietnia 2020

Ochrona zatrudnienia, zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach, to główne cele pakietu ustaw, które składają się na tarczę antykryzysową.  Pakiet, który ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii koronawirusa, 1...

Są już rowerowe „Pit Stopy”

24 marca 2020

W Międzyrzecu Podlaskim powstały dwa Centra Aktywności Miejskiej – „rowerowe Pit stopy”. Miasto zostało laureatem V edycji Konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”, organizowanego przez Fundację Santander i otrzymało na ten...

Park Potockich zamknięty

01 kwietnia 2020

Decyzją rządu, od dziś w całej Polsce obowiązują nowe rygory bezpieczeństwa. Jednym z nich jest ograniczenie dostępu do parków, skwerów, bulwarów, plaż. Dlatego park Potockich został zamknięty. Zakaz wstępu na...

XVIII Sesja VIII Kadencji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski

26 marca 2020

Uprzejmie zapraszam na posiedzenie XVIII Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, która odbędzie się dnia 31 marca 2020 r. o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Międzyrzecu Podlaskim przy...

Będą maseczki dla mieszkańców

26 marca 2020

Miasto jest partnerem ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez przedsiębiorców „Maseczki dla Polski”. Dzięki temu niebawem 24 tys. (liczba zgodna z ilością mieszkańców zgłoszonych w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi) maseczek ochronnych trafi...

Zbiórka wielkogabarytów odwołana!

26 marca 2020

Informujemy, że planowana na 1 i 2 kwietnia objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu RTV/AGD oraz opon nie odbędzie się ze względu na trwający w Polsce stan epidemii. Musimy dostosować...

Dyżury pracowników odwołane

23 marca 2020

W związku z epidemią koronawirusa i zmianami wprowadzonymi w funkcjonowaniu Urzędu Miasta, informujemy, że w tym roku nie będzie można skorzystać z pomocy pracowników przy rozliczaniu PIT -u za 2019...

Nieodpłatna pomoc prawna zawieszona

16 marca 2020

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej informuje, że w związku z zagrożeniem epidemicznym, od 16 marca do odwołania, nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne porady obywatelskie na obszarze powiatu bialskiego będą udzielane...