Zarządzanie Kryzysowe

oze mp  fp                                            bip      fb

france 2658990 960 720

W związku z niekorzystnymi warunkami meteorologicznymi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 2 stopnia dla wszystkich powiatów województwa lubelskiego. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm. Siła wiatru w porywach może osiągnąć do 100 km/h. Porywy wiatru do 80 km/h mogą występować również poza burzami, przy przechodzeniu chłodnego frontu atmosferycznego wieczorem i w nocy. Miejscami możliwe opady gradu. Ostrzeżenie obowiązywać będzie do czasu odwołania.

Opis zagrożenia w 3 stopniowej skali:
Ostrzeżenia 2 stopnia: Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Więcej ostrzeżeń i informacji jak zachować się podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych w zakładce zarządzanie kryzysowe.