Aktualności
0
0
0
s2smodern

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza na konferencję Powiatowych Biur Biznes Lubelskie. Odbędzie się 16 grudnia (wtorek) w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Wydarzenie jest skierowane do przedsiębiorców z Województwa Lubelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem sektora mikro, małych i średnich firm, a także do przedstawicieli samorządów, instytucji otoczenia biznesu.

Celem wydarzenia jest promocja współpracy sektora publicznego z przedsiębiorcami, która ma prowadzić do internacjonalizacji lokalnych przedsiębiorstw oraz oficjalne podpisanie i wręczenie porozumień nowym powiatom, które dołączą do grona Powiatowych Biur Biznes Lubelskie. Wydarzenie będzie okazją do budowania relacji, wymiany doświadczeń i zdobycia nowych kontaktów oraz integracja środowiska biznesowego i lokalnych jednostek samorządu terytorialnego.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj: https://gospodarka.lubelskie.pl/pl/aktualnosci/konferencja-powiatowych-biur-biznes-lubelskie

Konferencja PBBL

0
0
0
s2smodern

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Międzyrzecu Podlaskim dokonało kolejnego kroku w stronę nowoczesnej, ekologicznej i efektywnej gospodarki komunalnej, wprowadzając do swojego taboru śmieciarkę z napędem elektrycznym. Inwestycja ta to wyraz troski o środowisko naturalne oraz komfort życia mieszkańców .

Miejska spółka przewiduje znaczne oszczędności w eksploatacji elektrycznej śmieciarki w porównaniu do dotychczas wykorzystywanych pojazdów spalinowych. Pojazd ma napęd w 100% elektryczny, dzięki czemu nie emituje spalin do środowiska, a przy tym jest bardzo cichy.

- Codzienne użytkowanie nie wymaga zakupu tradycyjnego paliwa, ponieważ ciężarówka jest ładowana z własnej instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo rama pojazdu jest przystosowana do montażu wielu zabudów, takich jak; skrzynie otwarte, kontenery, wywrotki czy plandeki co zwiększa jego funkcjonalność. Wykorzystanie zaawansowanej technologii sprawia, że pojazd ten łączy w sobie wysoką wydajność z ekologicznym profilem i zapewnia jednocześnie doskonałą funkcjonalnośćmówi Wojciech Jędruchniewicz, prezes spółki.

Śmieciarka wyposażona jest w akumulator o pojemności 81,14 kWh, co pozwala na przejechanie do 200 km w cyklu miejskim. Całodniowa praca nie wymaga ładowania, a szybkie ładowanie DC trwa mniej niż 60 minut. Możliwe jest także ładowanie wolniejsze za pomocą ładowarki pokładowej AC, dzięki czemu pojazd jest niezwykle praktyczny w codziennej eksploatacji.

Pracownicy PUK obsługujący elektryczną śmieciarkę podkreślają przede wszystkim jej funkcjonalność w pracy. Kabina zapewnia wygodną przestrzeń dla kierowcy i dwóch pasażerów, a nowoczesne systemy bezpieczeństwa gwarantują bezpieczeństwo pracy. Śmieciarka wyróżnia się także lepszą manewrowością, co pozwala na sprawne poruszanie się nawet po wąskich uliczkach.

Decyzja o zakupie elektrycznej śmieciarki została podjęta w związku z wejściem w życie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, ale jak deklaruje spółka nowy zakup, to dopiero początek transformacji w kierunku zielonej floty.

- Stawiamy w Międzyrzecu na ekologię i mam nadzieję, że mieszkańcy szybko docenią zalety tej inwestycji, a zwłaszcza to, że samochód jest bardzo cichy i bezemisyjny mówi Paweł Łysańczuk, burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego. Zakup nowej śmieciarki został całkowicie sfinansowany ze środków własnych spółki.

2 5

 

0
0
0
s2smodern

Miasto Międzyrzec Podlaski wyposażyło trzy szkoły podstawowe w kolejny nowoczesny sprzęt informatyczny, przeznaczony do prowadzenia zajęć zdalnych i hybrydowych. Do placówek trafi łącznie 30 kompletnych zestawów edukacyjnych, obejmujących: tablet piórkowy, słuchawki z mikrofonem, mikrofon ze stacją zbierającą dźwięk z sali, kamerę, wysoki statyw oraz HUB USB.

Sprzęt zostanie rozdysponowany następująco:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 (ZPO nr 1) – 7 zestawów,

  • Szkoła Podstawowa nr 2 (ZPO nr 2) – 9 zestawów,

  • Szkoła Podstawowa nr 3 (ZPO nr 3) – 14 zestawów.

Zestawy zostaną przekazane szkołom nieodpłatnie, ponieważ zostały w całości sfinansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO). Zakup realizowany jest w ramach zadania Ministerstwa Cyfryzacji, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej: C12L „Zestawy narzędzi informatycznych na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych dostarczone szkołom zawodowym i instytucjom kształcenia ogólnego”, wspierającego inwestycję C2.2.1 „Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji”. Projekt stanowi część Komponentu C – Transformacja cyfrowa.

 

tablet 1

pasek KPO

0
0
0
s2smodern

Zawiadomienie o posiedzeniu XXIII Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, które odbędzie się w dniu 25 listopada 2025 r. o godz. 15:00 w Pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Lubelskiej 63 (wejście od ul. Listopadowej).

0
0
0
s2smodern

Od środy, 13 listopada 2025 r., do końca miesiąca na ul. Lubelskiej prowadzone będą roboty drogowe związane z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach:

Lubelska – Partyzantów, Lubelska – Narutowicza.

W związku z prowadzonymi pracami w rejonie obu skrzyżowań zmniejszona zostanie szerokość jezdni, a ruch pojazdów będzie czasowo kierowany ręcznie.

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Roboty potrwają do 30 listopada 2025 r.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.

 

Kopia Uwaga 1

0
0
0
s2smodern

sim lubelskie

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa

Rozpoczynamy uzupełniający nabór wniosków 2025 na mieszkania w ramach inwestycji SIM Lubelskie w Międzyrzecu Podlaskim.


Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski ogłasza uzupełniający nabór wniosków na mieszkania z możliwością dojścia do własności w ramach inwestycji realizowanej przez SIM Lubelskie Sp. z o.o.

Inwestycja zlokalizowana jest w Międzyrzecu Podlaskiem przy ulicy Leśnej. Rozpoczęto budowę trzech budynków, każdy będzie posiadał 3 kondygnacje oraz podpiwniczenie. Z planowanych do wybudowania 90 nowych lokali mieszkalnych pozostało do rozdysponowania 30 mieszkań (6 mieszkań 1-pokojowych z kuchnią, 2 mieszkania 2-pokojowe z aneksem kuchennym dla osób z niepełnosprawnościami, 10 mieszkań 2-pokojowych z kuchnią, 4 mieszkania 2-pokojowe z aneksem kuchennym, 6 mieszkań 3-pokojowych z aneksem kuchennym i 2 mieszkania 3 pokojowe z kuchnią).

Nabór wniosków prowadzony będzie od 17.11.2025 r. do 19.12.2025 r. 

Warunkiem uczestnictwa w naborze jest poprawne wypełnienie wniosku wraz z załącznikami.

Wzory dokumentów dostępne są:

  • do pobrania ze strony internetowej Biuletynu Informacji publicznej Urzędu Miasta pod adresem https://bip.miedzyrzec.plw dziale „Ogłoszenia i przetargi”, w zakładce „SIM”.
  • w formie papierowej w Urzędzie Miasta, pok. Nr 1.

Informacji na temat naboru udziela Wydział Zarządzania Mieniem Komunalnym Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski, pokój nr 1, tel. 83 372 62 23.

Wnioski należy składać osobiście na sekretariacie Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski przy ul. Pocztowej 8  w wersji papierowej w zamkniętej kopercie, na której winno znajdować się imię i nazwisko wnioskodawcy oraz dopisek ,,Wniosek o zawarcie umowy SIM”, lub przez platformę ePUAP. Wnioski można również składać pocztą tradycyjną na podany wyżej adres Urzędu  z dopiskiem „Wniosek o zawarcie umowy SIM” (jako data wpływu liczy się data stempla pocztowego). Dodatkowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w programie SIM jak i samej inwestycji znajdą Państwo na stronach https://bip.miedzyrzec.pl w dziale „Ogłoszenia i przetargi”, w zakładce „SIM” oraz www.simlubelskie.pl.

Załączniki:

TytułRozszerzenie
wniosek o zawarcie umowy najmu wraz z oświadczeniami 2025 docx
Zarządzenie 285/25 pdf
Zarządzenie 286/25 pdf
0
0
0
s2smodern

Informujemy, że od 5 listopada rozpoczynają się prace remontowe na ulicy Żytniej. W związku z prowadzonymi robotami mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Prace potrwają do końca listopada. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Uwaga

0
0
0
s2smodern

Z końcem września 2025 r. weszła w życie ustawa, która umożliwia uzyskanie przez gospodarstwa domowe świadczenia pieniężnego tzw. bonu ciepłowniczego.

Podstawowym warunkiem (nie jedynym) do otrzymania tego bonu jest korzystanie przez dane gospodarstwo domowe z ciepła systemowego, tj.: z sieci ciepłowniczej obsługiwanej przez przedsiębiorstwo energetyczne, którym w naszym mieście jest Veolia Wschód Sp. z o.o. a także ponoszenie kosztów ogrzewania (za tzw. jednoskładnikową cenę ciepła) w kwocie powyżej 170 zł/GJ netto.

Według informacji ogłoszonej przez Spółkę Veolia Wschód Sp. z o.o. jednoskładnikowa cena ciepła dla miasta Międzyrzec Podlaski jest niższa od ustawowego progu uprawniającego do otrzymania tego świadczenia. W związku z powyższym bon ciepłowniczy dla mieszkańców miasta Międzyrzec Podlaski nie będzie przysługiwał.

 

radiator 250558 1280

ceny ciepła

Veolia - jednoskładnikowe ceny ciepła

USTAWA z dnia 12 września 2025 r. o bonie ciepłowniczym oraz o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia wysokości cen energii elektrycznej

 

Zobacz także

XXX Sesja Rady Miasta Międzyrzec Podlaski w dniu 25 czerwca 2026 r.

19 czerwca 2026

  Zawiadamiam o posiedzeniu XXX Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, które odbędzie się w dniu 25 czerwca 2026 r. o godz. 15:00 w Pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim przy ul....

Usuwanie azbestu - ważna informacja dla mieszkańców

10 czerwca 2026

Osoby, które wiosną 2026 r. złożyły w Urzędzie Miasta Międzyrzec Podlaski wnioski o pomoc w usunięciu azbestu, informujemy, że wszystkie zgłoszenia zostały przekazane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, który realizuje...

Nagrody za wyjątkowe osiągnięcia

09 czerwca 2026

Do 7 lipca można składać wnioski o przyznanie nagród Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski dla wybitnie uzdolnionych dzieci i młodzieży za rok szkolny 2025/2026. O nagrody mogą ubiegać się uczniowie klas IV–VIII...

XXIX Sesja Rady Miasta Międzyrzec Podlaski w dniu 28 maja 2026 r.

22 maja 2026

Zawiadamiam o posiedzeniu XXIX Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, które odbędzie się w dniu 28 maja 2026 r. o godz. 15:00 w Pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Lubelskiej...

„Ekonolulu” – ekologiczna lekcja dla najmłodszych

19 maja 2026

18 maja uczniowie klas 0-3 międzyrzeckich szkół podstawowych oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego uczestniczyli w interaktywnym spektaklu ekologicznym „Ekonolulu”, wystawionym przez Teatr Kultureska w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury....

Zapraszamy na obchody Dnia Patrona Miasta

13 maja 2026

Międzyrzec Podlaski przygotowuje się do obchodów Dnia Patrona Miasta - św. Jana Pawła II. W dniach 16-17 maja mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i religijnych organizowanych z tej...

Żałoba na terenie miasta

08 maja 2026

7 maja zmarł ks. kan. Józef Brzozowski, wieloletni proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, Honorowy Obywatel Miasta. W związku z tym burmistrz miasta Paweł Łysańczuk podpisał zarządzenie w...

Akcja sprzątania Miasta z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

27 kwietnia 2026

W dniach 22–24 kwietnia na terenie Międzyrzeca Podlaskiego odbyła się akcja sprzątania miasta zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. W inicjatywie aktywnie uczestniczyli uczniowie międzyrzeckich szkół podstawowych wraz z opiekunami ....

Druga edycja projektu dla seniorów

30 kwietnia 2026

Fundacja Wipasz Pomocna Dłoń przekazała miastu 150 tysięcy złotych na realizację programu „Senior w potrzebie". Pieniądze będą wydatkowane na działania aktywizujące najstarszych mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego. Inauguracja drugiej już edycji programu...

XXVIII Sesja Rady Miasta Międzyrzec Podlaski w dniu 28 kwietnia 2026 r.

23 kwietnia 2026

Zawiadamiam o posiedzeniu XXVIII Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, które odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2026 r. o godz. 15:00 w Pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Lubelskiej...