Aktualności
0
0
0
s2smodern

 

Zapraszam na posiedzenie LVII Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, które odbędzie się w dniu 28 marca 2023 r. (wtorek) o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Pocztowej 8.

   

 

Porządek obrad:

 1. Otwarcie.
 2. Stwierdzenie quorum.
 3. Zapoznanie z porządkiem obrad i przyjęcie wniosków do porządku obrad.
 4. Interpelacje i zapytania radnych oraz odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
 5. Sytuacja mieszkalnictwa na terenie miasta.
 6. Informacja o bezpieczeństwie w mieście.
 7. Sprawozdanie z realizacji Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2021 – 2025.
 8. Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
 9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Międzyrzec Podlaski (dot. terenu przy Kościuszki).
 10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Międzyrzec Podlaski (dot. parkingu przy Kościuszki).
 11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Międzyrzec Podlaski (dot. terenu przy Zahajkowskiej).
 12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Międzyrzec Podlaski (dot. terenu przy Łukowskiej).
 13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Międzyrzec Podlaski (dot. terenu przy Chabrowej).
 14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Międzyrzec Podlaski terenu przy ul. Lecha Kaczyńskiego, ul. Leśnej i ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.
 15. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Międzyrzec Podlaski.
 16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyodrębnienia w budżecie środków na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli w 2023 roku.
 17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie określenia sezonu kąpielowego na terenie Miasta Międzyrzec Podlaski w 2023 r.
 18. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie określenia wykazu kąpielisk na terenie Miasta Międzyrzec Podlaski w 2023 r.
 19. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Międzyrzec Podlaski w 2023 r.”.
 20. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Międzyrzec Podlaski.
 21. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu miasta Międzyrzec Podlaski i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczaną przez właścicieli tych nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 22. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmian w uchwale budżetowej na rok 2023.
 23. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Miasta Międzyrzec Podlaski.
 24. Prezentacja koncepcji urbanistyczno – architektonicznej przez Spółkę SIM Lubelskie Sp. z o.o. w kontekście planowanej inwestycji przy ul. Leśnej w Międzyrzecu Podlaskim.
 25. Wolne wnioski i informacje.
 26. Zamknięcie obrad.                        

                                                                                 

                                                                                  Przewodniczący Rady Miasta 

                                                                                           /-/ Robert Matejek

Załączniki

 

Zobacz także

Spotkanie informacyjne z przedstawicielem SIM Lubelskie

24 listopada 2023

1 grudnia 2023 roku o godz. 14:00 w sali biura Rady Miasta (ul. Pocztowa 8, wejście A) odbędzie się spotkanie otwarte dotyczące naboru wniosków o mieszkania w ramach SIM Lubelskie. Przedstawiciel spółki...

W pałacu powstanie małe centrum nauki

24 listopada 2023

W Międzyrzecu Podlaskim powstanie "Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - SOWA". To wyjątkowe miejsce stworzymy wspólnie z Centrum Nauki Kopernik. 19 listopada w Drohiczynie, gdzie SOWA już funkcjonuje, odbyło się...

LXV Sesja Rady Miasta Międzyrzec Podlaski - 30 listopada 2023 r.

23 listopada 2023

  Zapraszam na posiedzenie LXV Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, które odbędzie się w dniu 30 listopada 2023 r. (czwartek) o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Międzyrzecu...

Pamiętajcie o odśnieżaniu chodników, dachów i samochodów!

23 listopada 2023

Od kilku dni mamy w Polsce śnieżną zimę, a wraz z nią obowiązek odśnieżania dachów i chodników. Spada on na barki zarówno właścicieli nieruchomości, jak i administracji publicznej. W mieście odpowiedzialność...

Miejskie obchody 105. rocznicy odzyskania Niepodległości

13 listopada 2023

Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego uczcili 105. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Główne uroczystości odbyły się na skwerze miejskim. Po południu w parku Potockich pobiegł IX Rodzinny Bieg Niepodległości. Miejskie uroczystości w...

Porozmawiajmy o cukrzycy

10 listopada 2023

W ramach obchodów Światowego Dnia Cukrzycy międzyrzeckie koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków zaprasza na panel dyskusyjny „Samokontrola glikemii - kiedy i po co mierzymy cukier?”. Spotkanie odbędzie się 15 listopada o...

Narodowe święto niepodległości

08 listopada 2023

Już 11 listopada obchodzić będziemy 105. rocznicę odzyskania niepodległości! Kimkolwiek jesteśmy, gdziekolwiek będziemy, w dniu Święta Niepodległości, zaśpiewajmy wspólnie hymn Polski! Miejskie obchody rozpoczną się o godz. 11.30 mszą za...

Rozpoczynamy nabór wniosków na mieszkania w ramach inwestycji SIM Lubelskie w Międzyrzecu Podlaskim

31 października 2023

Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski ogłasza nabór wniosków na mieszkania z możliwością dojścia do własności w ramach inwestycji realizowanej przez SIM Lubelskie sp. z o.o.   Inwestycja zlokalizowana jest w Międzyrzecu...

Powstanie Izba Regionalna Ziemi Międzyrzeckiej

30 października 2023

Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim pozyskał 25 tys. zł z Narodowego Instytut Muzeów w ramach I etapu programu grantowego "Izby muzealne": "Zgromadzenie i opracowanie zbiorów oraz przygotowanie koncepcji wystawy...

Zmarł Honorowy Obywatel Miasta

27 października 2023

26 października w wieku 83 lat zmarł Ryszard Kornacki – nauczyciel, poeta, prozaik, publicysta, animator kultury, społecznik. Urodzony 28 września 1940 roku w Lublinie, ukończył Szkołę Podstawową nr 5, Liceum...