Aktualności
0
0
0
s2smodern

Aktywizacja miast do podejmowania działań wzmacniających ich potencjał rozwojowy to cel realizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Partnerskiej Inicjatywy Miast (PIM). Zakończyła się druga edycja projektu. W konferencji podsumowującej PIM uczestniczył zastępca burmistrza miasta Paweł Łysańczuk.

Projekt realizowany był w trzech grupach tematycznych tzw. sieciach – Miasto Cyfrowe, Miasto Zielone, Miasto Inicjatyw PPP. Przedstawiciele Międzyrzeca Podlaskiego pracowali w sieci Miasto Zielone. Razem z dziewięcioma innymi miastami jak m.in. Lublin, Gdańsk czy Ruda Śląska przez ostatni rok aktywnie uczestniczyli w spotkaniach na terenie całego kraju. Wymieniali się tam wiedzą i doświadczeniami w zakresie kształtowania i prowadzenia zielonej polityki miejskiej. – Zależy nam na tym, aby miasta uczyły się nie tylko od ekspertów, ale i od samych siebie. Raz wypracowane rozwiązania w danym mieście mogą służyć mieszkańcom innego miasta – mówiła na konferencji wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Efektem tej współpracy jest dokument strategiczny pod nazwą Miejska Inicjatywa Działań, stworzony w oparciu o zdiagnozowane wcześniej problemy, z którymi boryka się nasze miasto w kontekście zieleni. Dokument ten zawiera też propozycje rozwiązania tych problemów w oparciu o konkretne działania. Duży nacisk kładzie na partycypację społeczną. – Chcielibyśmy wykorzystać potencjał mieszkańców naszego miasta, zarówno w aspekcie konsultacyjnym, ale też chcemy zaangażować ich tak, by czuli, że mają realny wpływ na kształt swojego miasta. Każdy, bez względu na funkcję, którą pełni, może wnieść coś dobrego do rozwoju Międzyrzeca – mówił w panelu dyskusyjnym Paweł Łysańczuk, zastępca burmistrza miasta.

Partnerska Inicjatywa Miast oferuje wsparcie potrzeb rozwojowych miast poprzez promocję i wymianę wiedzy przy udziale ekspertów i specjalistów tematycznych. Dzięki PIM miasta budują swoje kompetencje we współpracy z innymi miastami. Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest Bank Światowy.

 

IMG 20230328 115117

Zobacz także

Zmarł kpt. Władysław Szwender, żołnierz Armii Andersa, Międzyrzeczanin

30 maja 2023

31 maja odbędzie się uroczysty pochówek Kapitana Władysława Szwendera (1924 – 2022), żołnierza Armii Andersa., działacza kombatanckiego i polonijnego. Jego ostatnim życzeniem był wieczny spoczynek w Międzyrzecu Podlaskim, jego rodzinnym...

Najlepsi mali piłkarze w akcji

22 maja 2023

Za nami finał turnieju „O Puchar Tymbarku” w województwie lubelskim, które rozegrano w sprawdzonej w poprzednich latach lokalizacji, czyli na stadionie w Międzyrzecu Podlaskim. Największa w Europie impreza piłkarska dla...

LX Sesja Rady Miasta Międzyrzec Podlaski - 30 maja 2023

23 maja 2023

  Zapraszam na posiedzenie LX Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, które odbędzie się w dniu 30 maja 2023 r. (wtorek) o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Międzyrzecu...

MOK rusza z naborem do DK+ Inicjatywy Miejskie

22 maja 2023

Miejski Ośrodek Kultury rusza z naborem inicjatyw do projektu Dom Kultury + Inicjatywy miejskie. Każdy mieszkaniec naszego miasta ma szansę, aby zgłosić swój pomysł i otrzymać dofinansowanie na jego realizację....

Utrudnienia w centrum miasta

18 maja 2023

W związku z uroczystościami ustanowienia św. Jana Pawła II patronem Międzyrzeca Podlaskiego będą utrudnienia w ruchu na placu JP II. W sobotę 20 maja od godz. 16.00 oraz przez całą...

Trwa nabór na ławników na lata 2024-2027

18 maja 2023

Karty zgłoszeń oraz załączników kandydatów na ławników można pobierać na Biuletynie Informacji Publicznej oraz stronie internetowej Miasta, po czym wypełnione składać w Urzędzie Miasta w Międzyrzecu Podlaskim, pok. 22 (sekretariat) w dniach...

Kwalifikacja wojskowa w 2023 r.

16 maja 2023

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa rozpoczeła się 17 kwietnia br. zgodnie z § 2 ust. 2 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 lutego 2023 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2023 r. (Dz. U....

Szukamy najpiękniejszych ogrodów

16 maja 2023

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej organizuje XIV edycję Konkursu „Piękne, bo Bialskie”. Konkurs obejmuje dwie kategorie: Gospodarz Roku i Najpiękniejszy Ogród Roku. Celem konkursu jest promocja kreatywnych, przedsiębiorczych i otwartych...

„Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” – ruszają zapisy na bezpłatne treningi

15 maja 2023

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Projekt realizowany jest w każdym województwie w...

Posiedzenie Uroczystej LIX Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski

12 maja 2023

Zapraszam na posiedzenie Uroczystej LIX Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, które odbędzie się w dniu 21 maja 2023 r. (niedziela) o godz. 15.00 w sali ślubów Urzędu Miasta w Międzyrzecu...

  

               

       herb   

 

Miasto Międzyrzec Podlaski,

ul. Pocztowa 8, 21-560 Międzyrzec Podlaski 

tel. 83 372 62 10