Warto wiedzieć

Mali i średni przedsiębiorcy mogą korzystać ze wsparcia Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w rozwiązywaniu spraw prowadzonych z administracją publiczną.

Urząd Rzecznika jest elementem Konstytucji Biznesu – pakietu ustaw, których celem jest zreformowanie i uproszczenie przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stoi na straży zasad między innymi: wolności gospodarczej, domniemania uczciwości przedsiębiorcy czy przyjaznej interpretacji przepisów. Do jego kompetencji należy występowanie o interpretacje przepisów oraz wyjaśnienia prawne, wnioskowanie o wszczęcie postepowań wyjaśniających lub dyscyplinarnych względem urzędników naruszających zasady ustanowione w Konstytucji Biznesu. Rzecznik może również opiniować projekty aktów prawnych oraz wspierać przedsiębiorców w postępowaniach administracyjnych.

Więcej informacji na stronie www.rzecznikmsp.gov.pl.

Wniosek o interwencję rzecznika można złożyć mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście i listownie w biurze Rzecznika ul. Wilcza 46, 00-679 w Warszawie.