Honorowi obywatele Miasta Międzyrzec Podlaski
get img 1 1
Kazimierz Kubiszyn – urodził się 23 września 1933 roku w Jarczowie koło Tomaszowa Lubelskiego. Liceum Ogólnokształcące ukończył w Tomaszowie Lubelskim. W latach 1953-1959 studiował na Akademii Medycznej w Lublinie. Zrobił specjalizację z medycyny ogólnej, społecznej radiologii i organizacji ochrony zdrowia.
Staże dyplomowe odbył w szpitalach miejskich w Kraśniku Fabrycznym i Zamościu. W latach 1959-1967 pracował w Szpitalu Miejskim w Tomaszowie Lubelskim i Gminnym Ośrodku  Zdrowia w Krynicach koło Tomaszowa Lubelskiego, gdzie wybudował nowoczesne jak na tamte czasy ośrodek zdrowia. W roku 1967 przeprowadził się do Międzyrzeca Podlaskiego, w którym to do 1999 roku pracował w zawodzie lekarza, piastując jednocześnie wiele ważnych funkcji i stanowisk. Przez 13 lat pracował na stanowisku dyrektora międzyrzeckiego ZOZ-u. W tym okresie pełniąc funkcję dyrektora ZOZ wybudował Przychodnię Obwodowa przy ul. Warszawskiej, rozpoczął też budowę drugiego budynku Przychodni Rejonowej od ul. Wiejskiej, częściowo zmodernizował miejscowy szpital przy ul. Staromiejskiej.
 
Ze stanowiska zrezygnował w 1984 r. Cały czas pracował również społecznie. Przez 4 kadencje był radnym Miejskiej Rady Narodowej. Piastował przez 17 lat funkcję prezesa Zarządu Miejskiego PCK, organizując kluby Honorowych Dawców Krwi w Międzyrzecu Podlaskim i w Drelowie. Przez 3 kadencje był członkiem Zarządu i wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim, członkiem prezydium Zarządu Wojewódzkiego PCK w Białej Podlaskiej, ostatnim przewodniczącym Społecznego Komitetu Rozbudowy Szpitala w Międzyrzecu Podlaskim, przekazującym pieniądze społeczne na konto powstałej w latach 90-tych Fundacji na Rzecz Ochrony Zdrowia w Międzyrzecu Podlaskim. Posiada stopień majora rezerwy WP. Życie zawodowe to praca lekarza, którym był przez 41 lat i którą zawsze pojmował jako służbę drugiemu człowiekowi. Kazimierz Kubiszyn w latach siedemdziesiątych odkrył w sobie talent rzeźbiarski. Później zaczął malować. W ogólnopolskim konkursie „Papież na ziemi ojczystej” uzyskał drugie wyróżnienie.
 
W ciągu prawie dwudziestu lat twórczości namalował ponad 1000 obrazów, uczestniczył w około 50 zbiorowych i kilkunastu indywidualnych wystawach. Jego 64 prace trafiły za granicę, z tego ponad 30 do Szwajcarii. Najchętniej maluje pejzaże i wątki historyczne. Czuje się patriotą, a nuta patriotyzmu i historii jest obecna w jego obrazach. Aktualnie pisze fraszki i wiersze. Opisuje w nich to co się dzieje wokół niego – sprawy społeczne, polityczne a także radości i problemy ludzkie. Za swoją pracę zawodowa i artystyczną otrzymał wiele odznaczeń, m.in.: Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi, odznakę resortową Za Wzorowa Pracę w Służbie, odznakę Zasłużony Działacz Kultury, odznaczenie PCK I, II, III i IV stopnia oraz Medal Kryształowe Serce za działalność na rzecz krwiodawstwa. należy do grona Zasłużonych dla Miasta Międzyrzec Podlaski.