Aktualności
0
0
0
s2smodern

eko06

30 listopada w międzyrzeckim Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste podsumowanie Ekologicznego Konkursu Plastycznego pod nazwą „Przyjaźni Środowisku”. Spośród 205 prac wyłoniono te najciekawsze. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody.

Konkurs zorganizowało miasto w ramach zadania pod nazwą „Działania edukacyjne promujące zachowania proekologiczne na terenie Miasta Międzyrzec Podlaski”, przy finansowym wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Jego celem było promowanie zachowań i postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz ukazanie piękna międzyrzeckiej przyrody. Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego - Zbigniew Kot.

Uczestników podzielono na następujące grupy wiekowe:

Grupa I – obejmująca uczniów klas 1-3 szkół podstawowych

Grupa II – obejmująca uczniów klas 4-6 szkół podstawowych

Grupa III – obejmująca uczniów klas 1-3 gimnazjów.

Każda z grup miała do wykonania inne zadanie konkursowe i tak:

Grupa I – wykonywała rysunek promujący zachowania proekologiczne,

Grupa II – wykonywała plakat z hasłem promującym zachowania proekologiczne,

Grupa III – wykonywała fotografię obrazującą piękno międzyrzeckiej przyrody.

Wyłoniono zdobywców I, II i III miejsca oraz trzech wyróżnień w każdej z grup wiekowych.

 

Grupa I (uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych):

I miejsce     – Aleksandra Marciniuk             kl. III b – Zespół Placówek Oświatowych nr 3

II miejsce    – Amelia Pingwarska                 kl. III b – Zespół Placówek Oświatowych nr 3

III miejsce   – Aleksandra Oklińska              kl. III b – Zespół Placówek Oświatowych nr 3

wyróżnienie – Lena Bobruk                          kl. I a    – Zespół Placówek Oświatowych nr 2

wyróżnienie – Karol Melaniuk                      kl. I a    – Zespół Placówek Oświatowych nr 2

wyróżnienie – Zofia Lewczuk                       kl. II c   – Zespół Placówek Oświatowych nr 3

Grupa II (uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych):

I miejsce     – Maciej Kiereczyński                kl. IV s – Zespół Placówek Oświatowych nr 3

II miejsce    – Mikołaj Bajbak – Kalisz         kl. IV a – Zespół Placówek Oświatowych nr 2

III miejsce   – Bartosz Lecyk                        kl. IV a – Zespół Placówek Oświatowych nr 3

wyróżnienie – Wiktoria Antoniuk                 kl. IV a – Zespół Placówek Oświatowych nr 2

wyróżnienie – Marta Nestorowicz                 kl. VI a – Zespół Placówek Oświatowych nr 3

wyróżnienie – Gabriel Wieczorek                  kl. IV s – Zespół Placówek Oświatowych nr 3

Grupa III (uczniowie klas 1-3 gimnazjów):

I miejsce     – Szymon Domański                  kl. III a – Zespół Placówek Oświatowych nr 1

II miejsce    – Julia Andrzejczuk                   kl. I b   – Zespół Placówek Oświatowych nr 2

III miejsce   – Jakub Wieczorek                    kl. I b   – Zespół Placówek Oświatowych nr 3

wyróżnienie – Daria Biadun                          kl. I a   – Zespół Placówek Oświatowych nr 1

wyróżnienie – Karol Korolczuk kl. III c – Zespół Placówek Oświatowych nr 2

wyróżnienie – Wiktor Krukowski kl. III c – Zespół Placówek Oświatowych nr 2

Całkowita wartość nagród w Konkursie wyniosła 6.900 złotych.

 

Zwycięzcy otrzymali następujące nagrody:

I miejsce – wartość nagrody 700 zł: tablet, karta pamięci i POWERBANK;

II miejsce – wartość nagrody 550 zł: tablet, karta pamięci i Pamięć Flash;

III miejsce – wartość nagrody 450 zł: urządzenie wielofunkcyjne z dodatkowym kompletem tuszy i książka

 

Wyróżnienia – wartość nagrody 200 zł:

Grupa I – radioodtwarzacz i książka

Grupa II – klawiatura bezprzewodowa, POWERBANK i książka

Grupa III – słuchawki Bluetooth i etui na słuchawki.

Gratulujemy laureatom konkursu. Dziękujemy też dyrektorom międzyrzeckich szkół nauczycielom, opiekunom i rodzicom za zaangażowanie w przeprowadzeniu konkursu.

 

 

 

Zobacz także

XXX Sesja Rady Miasta Międzyrzec Podlaski w dniu 25 czerwca 2026 r.

19 czerwca 2026

  Zawiadamiam o posiedzeniu XXX Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, które odbędzie się w dniu 25 czerwca 2026 r. o godz. 15:00 w Pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim przy ul....

Usuwanie azbestu - ważna informacja dla mieszkańców

10 czerwca 2026

Osoby, które wiosną 2026 r. złożyły w Urzędzie Miasta Międzyrzec Podlaski wnioski o pomoc w usunięciu azbestu, informujemy, że wszystkie zgłoszenia zostały przekazane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, który realizuje...

Nagrody za wyjątkowe osiągnięcia

09 czerwca 2026

Do 7 lipca można składać wnioski o przyznanie nagród Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski dla wybitnie uzdolnionych dzieci i młodzieży za rok szkolny 2025/2026. O nagrody mogą ubiegać się uczniowie klas IV–VIII...

XXIX Sesja Rady Miasta Międzyrzec Podlaski w dniu 28 maja 2026 r.

22 maja 2026

Zawiadamiam o posiedzeniu XXIX Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, które odbędzie się w dniu 28 maja 2026 r. o godz. 15:00 w Pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Lubelskiej...

„Ekonolulu” – ekologiczna lekcja dla najmłodszych

19 maja 2026

18 maja uczniowie klas 0-3 międzyrzeckich szkół podstawowych oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego uczestniczyli w interaktywnym spektaklu ekologicznym „Ekonolulu”, wystawionym przez Teatr Kultureska w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury....

Zapraszamy na obchody Dnia Patrona Miasta

13 maja 2026

Międzyrzec Podlaski przygotowuje się do obchodów Dnia Patrona Miasta - św. Jana Pawła II. W dniach 16-17 maja mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i religijnych organizowanych z tej...

Żałoba na terenie miasta

08 maja 2026

7 maja zmarł ks. kan. Józef Brzozowski, wieloletni proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, Honorowy Obywatel Miasta. W związku z tym burmistrz miasta Paweł Łysańczuk podpisał zarządzenie w...

Akcja sprzątania Miasta z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

27 kwietnia 2026

W dniach 22–24 kwietnia na terenie Międzyrzeca Podlaskiego odbyła się akcja sprzątania miasta zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. W inicjatywie aktywnie uczestniczyli uczniowie międzyrzeckich szkół podstawowych wraz z opiekunami ....

Druga edycja projektu dla seniorów

30 kwietnia 2026

Fundacja Wipasz Pomocna Dłoń przekazała miastu 150 tysięcy złotych na realizację programu „Senior w potrzebie". Pieniądze będą wydatkowane na działania aktywizujące najstarszych mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego. Inauguracja drugiej już edycji programu...

XXVIII Sesja Rady Miasta Międzyrzec Podlaski w dniu 28 kwietnia 2026 r.

23 kwietnia 2026

Zawiadamiam o posiedzeniu XXVIII Sesji Rady Miasta Międzyrzec Podlaski, które odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2026 r. o godz. 15:00 w Pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim przy ul. Lubelskiej...