ŚDM
0
0
0
s2smodern

sdm p

Dziś władze miasta i ościennych gmin powitały pielgrzymów z Puerto Rico i Słowacji. Młodzież zawitała do Międzyrzeca Podlaskiego, by przygotowywać się do obchodów Światowych Dni Młodzieży, które już za kilka dni odbędą się Krakowie.

Gości po słowacku i hiszpańsku przywitał wiceburmistrz Grzegorz Łubik, co zrobiło na nich spore wrażenie. Kilka ciepłych słów usłyszeli także od wójta gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofa Adamowicza i wójta gminy Kąkolewnica Zbigniewa Ładnego. Pielgrzymi goszczą w naszym mieście od 20 lipca. Dziś spędzają czas w parku Potockich, który tętni życiem. Wszędzie słychać muzykę i radosne śpiewy.  Młodzież smakuje regionalne potrawy, podziwia też „perły regionu”. Specjalnie dla naszych gości wystąpił Kwartet akordeonowy, Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Podlasia”.

Niespodziankę przygotował także zespół Leśne Echo z Zaścianek oraz międzyrzeccy Templariusze. W pałacu można też oglądać wystawę przygotowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Historii Międzyrzeca Podlaskiego „Polak-Papież”.

Kolejne dni również będą pełne atrakcji.

Do Międzyrzeca Podlaskiego przyjechało 119 pielgrzymów. Towarzyszy im blisko dwustu wolontariuszy.