ŚDM
0
0
0
s2smodern

sdm k

To był wyjątkowy czas. Przez pięć dni Międzyrzec Podlaski gościł ponad setkę pielgrzymów ze Słowacji i Puerto Rico. Młodzież wspólnie z mieszkańcami miasta przygotowywała się do obchodów Światowych Dni Młodzieży.

Pielgrzymi uczestniczyli w nabożeństwach, zwiedzali Międzyrzec, wypoczywali na Międzyrzeckich Jeziorkach i stanicy żeglarskiej, towarzyszyli im nasi wolontariusze. W piątek 22 lipca odbyły się tu przygotowane specjalnie dla nich sportowe atrakcje. Ostatnim punktem programu była wyjątkowa Droga Miłosierdzia. 

 

Na zakończenie odśpiewano Apel Jasnogórski. Zebranych pobłogosławili biskupi z Puerto Rico oraz Słowacji. Sobota rozpoczęła się wspólną modlitwą w kościele pw. Chrystusa Króla. Potem pielgrzymi zwiedzali miasto. Brali też udział w różnorodnych warsztatach m.in. przyrządzania podlaskiego sękacza, czy pierogów. Uczestniczyli też w zajęciach z decoupage. W międzyczasie bawili się przy latynoskich rytmach. Wieczór spędzili w Kodniu na nietypowym Jerychu Młodych. W niedzielę została odprawiona msza w językach polskim i hiszpańskim, której przewodniczył ksiądz biskup z Puerto Rico. Tuż po niej pielgrzymi spędzili czas z rodzinami, a po południu bawili się w parku Potockich, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje. W międzyrzeckim wydaniu „ Mam talent” zaprezentowało się wielu wspaniałych solistów i zespołów.  

W poniedziałek 25 lipca, wyjątkowi goście wyjechali z Międzyrzeca na centralne uroczystości do Krakowa. Ich pożegnanie było bardzo wzruszające.