den16

13 października w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się   Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości burmistrz Zbigniew Kot uhonorował tytułem „Pochodnia Oświaty” emerytowanych nauczycieli, zaś czynnych zawodowo nagrodami burmistrza oraz dyrektorów szkół.

Gratulacje z rąk burmistrza  za otrzymanie odznaczenia państwowego „Medal za Długoletnią Służbę” otrzymała czwórka nauczycieli: Małgorzata Rumowska i Izabela Włodarczyk (Złoty),
Bożena Syryczyk (Srebrny) oraz Cezary Woch (Brązowy) Następnie nagrodzeni zostali emerytowani nauczyciele.

Otrzymali oni honorowe wyróżnienie „Pochodnia Oświaty”, za mądrość i wiedzę przekazaną pokoleniom. Wśród tegorocznych nagrodzonych znaleźli się : Waldemar Buchta, Feliksa Gałecka, Danuta Mironiuk, Kazimiera Romańska, Krystyna Ryjoch oraz Zdzisława Zaniewicz. Zasłużone nagrody finansowe burmistrza Zbigniewa Kota za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymało dziewięciu pedagogów : Hanna Brodawka, Dorota Kapłan, Renata Karwowska, Elżbieta Kiereczyńska, Mirosław Kot, Grzegorz Kowalczyk, Bogumiła Panasiuk, Aldona Płudowska oraz Barbara Stołyhwo, dodatkowo 100 nauczycieli międzyrzeckich szkół otrzymało nagrody dyrektorów. Na koniec uroczystości uczniowie z ZPO nr 2 zaprezentowali program artystyczny a burmistrz Zbigniew Kot w ramach podziękowań dzieciom wręczył im kosz słodkości.