Slide item 5 .

sm a170317

Międzyrzeccy strażnicy miejscy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta rozdają kamizelki i gadżety odblaskowe. Wszystko po to, abyśmy na drodze byli widoczni, a przez to bezpieczni.

Funkcjonariusze straży miejskiej odwiedzili już podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, którym przekazali 170 kamizelek. Elementy odblaskowe są doskonałą formą zapewnienia sobie widoczności na drodze. - Piesi i rowerzyści stanowią liczną grupę ofiar wypadków drogowych. Dlatego to o ich bezpieczeństwo należy dbać szczególnie. Kamizelki odblaskowe pozwolą przynajmniej dostrzec ich już z daleka – podkreśla Tadeusz Steć, komendant SM w Międzyrzecu Podlaskim. Strażnicy rozdają kamizelki napotkanym podczas patroli rowerzystom, zostawiają je także na zaparkowanych w mieście rowerach. Wkrótce wręczą je uczniom innych szkół i przedszkolakom.